Komöödiafilmi “Jahihooaeg” esilinastus.

Foto: Stanislav Moshkov
Toimetas Merilin Lutsar 29. november 2021 21:21

29. novembril esilinastus Tallinnas kodumaine komöödia „Jahihooaeg“, kus peaosatäitjateks on Mirtel Pohla, Harriet Toompere ja Grete Kuld.

Jõulude eel kinodesse jõudva uue kodumaise komöödia peategelaseks on hiljuti lahutanud Eva (Harriet Toompere). Naine kardab, et jääb ilma nii oma pojast kui ka parimast sõbrannast Marleenist (Mirtel Pohla), sest eksmehe uus noor kallim Isabel (Grete Kuld) on kogu tema elu üle võtnud. Eva otsustab iga hinna eest oma positsioonid tagasi võita, sest kaotada pole enam midagi. Ta läheb koos sõbranna Marleeni ja rivaal Isabeliga väljasõidule, mis on täis naljakaid äpardusi, kirglikke tülisid ning jahti nii ulukitele kui ka meestele. Jõulusagina keskel toimuva pöörase seikluse ajal saavad sõbrannadele nii mõnedki asjad selgemaks. Koomilistele sekeldustele ei paista aga lõppu tulevat.

Lisaks eelpool mainitud näitlejatele teevad filmis kaasa mitmed tuntud tegijad: Jan Uuspõld, Priit Loog, Kaire Vilgats, Tõnu Oja, Indrek Taalmaa, Raimo Pass, Anne Paluver jpt.

Humoorika, särtsakalt seksika ja südamliku „Jahihooaja“ originaalstsenaariumi autorid on Claudia Boderke ja Lars Mering, eestikeelse adaptsiooni on loonud stsenarist Martin Algus ja filmi režissööriks-operaatoriks on Ergo Kuld. Filmi produtseerivad koostöös Kassikuld OÜ'ga Kristian Taska (Taska Film), Tanel Tatter ja Veiko Esken (Apollo Film Productions).