Film

„Kupee nr 6“ režissöör Juho Kuosmanen: „Jumal saatis meile oma sõnumi, millega näitlejad kaasa tulid.“ 

Jaanus Kulli, 24. november 2021 19:55
LUGUDE JUTUSTAJA: „Film ei saa kunagi valmis sellisena, nagu sa ette kujutad,“ ütleb režissöör Juho Kuosmanen.Foto: Tiina Kõrtsini

„Kindlasti oli see lumetorm, mis meid ootamatult tabas,“ meenutab esimest korda Cannesi põhiprogrammis kandideerinud Soome, Eesti, Venemaa ja Saksamaa koostöös valminud „Kupee nr 6“  režissöör Juho Kuosmanen (42) filmi paari kõige ekstreemsemat võttepäeva.

„Olime Murmanskist 180 kilomeetrit põhja pool, Barentsi mere kaldal ning meie teele ootamatult tulnud lumetorm polnud lihtsalt torm, vaid ikka tõeline purgaa, kus suurem osa meie matkatarvetest, nagu nagu kaasapandud söök ning mis kõik muu meie silme ees sekunditega merre uhuti. Me ei olnud selliseks ootamatuseks valmis, aga täna võin ma öelda, et jumal saatis meile siis oma sõnumi. Saime kaamera tööle ning näitlejad tulid meie hetkest kasvanud hullumeelse ideega otsekohe kaasa,“ kiidab Kuosmanen kinoloo kahte peategelast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.10.2021
GALERII | Kes käis „Kupee nr 6“ esilinastusel, kes pani hiljem peo püsti?
09.10.2021
VÕIT TULEB KOJU? „Kupee nr 6“ võistleb Euroopa filmiauhindel kolmes kategoorias: sihiks parima filmi tiitel
18.06.2021
VAU-VAU-VAU! Eesti filmitegijate osalusel valminud „Kupee nr 6“ pärjati Cannes’is grand prix’ga! Produtsent: juhtus midagi enneolematut!
18.06.2021
VIDEO | ÕL CANNES'IS | „Kupee nr 6“ stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis: raamatu autor andis stsenaariumi ja filmi tegemisel täiesti vabad käed