Film

GALERII | Kes käis „Kupee nr 6“ esilinastusel, kes pani hiljem peo püsti? (5)

Toimetas Sten Kohlmann, 24. november 2021 10:39

Tiit Terik, Tiina Lokk

Foto: Erlend Štaub

Pimedate Ööde filmifestivali raames esilinastus Soome-Eesti-Venemaa-Saksamaa koostööfilm „Kupee nr 6“. Kohale tulid nii filmi tegijad, suurimad filmihuvilised kui ka mõned tuntud näod.

Kaamerasilm tabas külastajaid nii kinosaalis kui ka peale linastust toimunud tähistamisel. Kohal oli ka kultuuriminister Tiit Terik, kes tundub olevat suuremat sorti filmisõber. Alles hiljuti võis teda ju näha ka Mart Sanderi värskeima linateose esitlusel.

„Kupee nr 6“ räägib loo Moskva ülikooli tudengist Laurast (Seidi Haarla), kes pageb oma ummikusse jooksnud suhte eest rongiga Murmanskisse, et viia täide ammune unistus. Puupüsti täis rongis peab ta jagama kupeed lihtsa kaevuri Ljohaga (Juri Borissov). Laura ettekujutus reisist kui rahulikust eneseotsingust puruneb juba esimesel õhtul, mil tahumatu kupeekaaslane end purju joob. Konfliktist pole pääsu, ent peagi avastavad kupee number kuus asukad, et on oma üksilduses sarnasemad kui nad oleksid arvata osanud.

„Kupee nr 6“ hakkab Eesti kinodes jooksma alates 3. detsembrist.

Samal teemal

12.10.2021
PALJU ÕNNE! Protestina sündinud PÖFF tähistab tänavu 25. sünnipäeva
09.10.2021
VÕIT TULEB KOJU? „Kupee nr 6“ võistleb Euroopa filmiauhindel kolmes kategoorias: sihiks parima filmi tiitel
04.08.2021
AUHINNASADU JÄTKUB! „Kupee nr 6“ võitis Jeruusalemmas parima filmi preemia
18.06.2021
VIDEO | ÕL CANNES'IS | „Kupee nr 6“ stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis: raamatu autor andis stsenaariumi ja filmi tegemisel täiesti vabad käed