Inimesed

SUUNAMUDIJA SOOMES | Vaene üliõpilane nagu olen, otsustasin kehastuda suhkrupoisiks, et leida enda kõrvale unistuste suhkruissi (12)

Toimetas Anu Saagim, 23. november 2021 21:13

Suunamudija Sten Talivee studeerib Helsingi Ülikoolis ajakirjandust

Foto: Erakogu

Eelnevates „Suunamudija Soomes“ lühiblogi osades andsin mina, Sten Talivee, ülevaate sellest, milline on elu meie naabrite juures Helsingis. Nüüdsest on see sama suunamudija aga asunud üle lahe jälgima seda, mis toimub endises kodus, Eestis ning paraku ei saa ta mitte vaiki olla. Las ta siis arvab! Seekord on kiikris suhkruissid. Kes need veel on, kes panevad noore suunamudija põsed õhetama?

Ei ole mingi saladus, et kolides suurlinna ning alustades oma elu justkui nullist kimbutab paljusid pidev rahahäda. No võib-olla mitte neid, kes on suutnud eelnevalt kõvasti säästa, aga oleme ausad, palju selliseid 20-aastaseid leidub? Mõni üksik, kui sedagi. Sellises olukorras rändavad inimeste mõtted erinevatele variantidele, sest paratamatult tuleb maksta üüri, osta süüa ning vahel tahaks ju endale ka midagi eriti head lubada, peale pelga kohustuste täitmise.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.09.2021
SUUNAMUDIJA SOOMES | Miks tekitab tähekombinatsioon LGBT eestlastes ärevust, aga soomlastes mitte?
08.08.2021
SUUNAMUDIJA SOOMES | On aeg trügida politiikasse! Ma ei karda luukerede kapist välja ronimist!
02.07.2021
SUUNAMUDIJA SOOMES | Ma ei igatse tagasi Eestisse, kavatsen oma juured tugevaks kasvatada just siinpool lahte, kus saan elada iseendana
20.06.2021
SUUNAMUDIJA SOOMES | Miks me peaksime sind aitama, virolainen?