Inimesed

24. novembril täitub 30 aastat ansambli Queen solisti aidsisurmast

Haigusest räsitud Freddie Mercury: „Kui ma enam laulda ei saa, siis ma suren.“ 

Triin Tael, 23. november 2021 23:30

LAVADE KUNINGAS: Freddie Mercury 1986. aasta „Magic Touril“, mis jäi Queeni viimaseks turneeks. Pärast üliedukat tuuri oli laulja viimaks sunnitud ansamblikaaslastele tunnistama, et tervis ei võimalda tal uut kontserdisarja ette võtta.

Foto: Vida Press

„Mu süda on sisimas murdumas, mu grimm võib küll kooruda, kuid naeratus püsib endiselt,“ laulis Freddie Mercury 1991. aasta oktoobris singlis „The Show Must Go On“. Fännid ei aimanud, milliste kannatuste hinnaga oli see laul linti saanud. Seda, et Queeni karismaatiline solist põeb surmahaigust, kinnitasid tema esindajad vaid veidi enam kui 24 tundi enne tema lahkumist.

„The Show Must Go On'i“ videos oli kasutatud vaid arhiivikaadreid. Kuu varem ilmunud video „These Are the Days of Our Lives“ oli Freddie fänne ehmatanud – nende lemmik oli väga kõhnaks jäänud. Kuuldused maailma ühe säravaima artisti haigestumisest aidsi olid ringelnud juba mõnda aega, kuid ametlik kinnitus sellele tuli alles vahetult enne 45aastase Freddie surma. Värske BBC dokfilm „Freddie Mercury: The Final Act“ maalib superstaari viimastest päevadest nukra ja liigutava pildi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.03.2021
Freddie Mercury pruut pihib päevast, mil ta mõistis: tema kallim on gei
11.09.2020
Queen tõusis üle 25 aasta taas Briti edetabeli tippu