Inimesed

KUI LAPS KAOTAB ELUISU | Laste vaiksed appihüüded: „Ma olen siin! Ma olen olemas! Palun märka mind!“ (2)

Kristiina Tilk, 19. november 2021 21:30

SOOVIVAD MÄRKAMIST! Iga lapse lugu on individuaalne, kuid spetsialistide sõnul ei taha nad tegelikult endale haiget teha, vaid et neid märgataks ja kuulataks.

Foto: ddp / Vida Press

15aastane noormees valib hilisõhtul internetist leitud lasteabi numbri. Murdunud häälel ütleb ta ühe hingetõmbega: „See hetk on nüüd käes!“ Endale teadlikult liiga teinud nooruki tervis halveneb kiiresti. Pika veenmise peale nõustub poiss ütlema kõnele vastanud konsultandile oma asukoha. Kiirabiautos kaotab ta meelemärkuse…

„Ta on nüüd meie järelevalve all, kõik saab korda,“ saab noormehele abi saatnud sotsiaalkindlustusameti lasteabitelefoni konsultant Kaja Lind kiirabiarstilt tagasisidet. „Aga tema pääsemine oli napp,“ märgib Lind, lisades, et kahjuks on säärase sisuga kõnede hulk aasta-aastalt kasvanud ning eluväsimusega maadlevad järjest nooremad, ka juba 12aastased lapsed.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.11.2021
Vabasurma läinud poja ema pihtimus: jagan meie pere lugu lootuses, et see päästab kasvõi ühe lapse suitsiidist
20.11.2021
KUI LAPS KAOTAB ELUISU | Lastepsühhiaater Reigo Reppo: kui laps väljendab probleemi, on probleem olemas. See ei ole tähelepanu nõudmine!
19.11.2021
KUI LAPS KAOTAB ELUISU | Lastepsühhiaater Anne Kleinberg: „Maja võib olla värskelt värvitud, nõud puhtad ja lapsel riided seljas, aga sellest on vähe. Nad vajavad armastust!“