Inimesed

Kuulus eestiaegne selgeltnägija pani haigetele diagnoose ja lahendas kuritöid 

Sirje Presnal, 10. november 2021 22:30
KUULUS SELGELTNÄGIJA: Mai Kalamehe äripartner, hüpnotisöör Bernhard Johanson iseloomustas ühes 1935. aasta ajaleheloos Kalameest nõnda: „Meedium Kalamees, kes tavalise inimesena on vähe arenenud ja kellel peale pühakirja peaaegu ei mingisuguseid huvialasid, on kunstunes täis väärtuslikke ideid.“Foto: Tallinna linnamuuseumi fotokogu

Meedium Mai Kalamehel oli vaid kolm klassi vallakooliharidust. Ometi sai sellest lihtsast maanaisest 1930ndatel üle Euroopa tunnustatud selgeltnägija, kelle kanaldusseanssidel käisid peale tavaliste inimeste ka tohtrid, politseinikud, insenerid ja poliitikud. Transis olles rääkis meedium tulevikust ja minevikust, pani üllatavalt täpseid diagnoose ning aitas lahendada keerukaid insenertehnilisi probleeme.

„Kaheksa-aastaselt hakkas tüdruk nägema prohvetlikke unenägusid ning ka ärkvel olles nägi ta pilte ja visioone, mis ennustasid asju,“ räägib ajaloolane, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi juht Toomas Abiline 1876. aastal sündinud Mai Kalamehest, kes oli juba lapsena teistest erinev.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.09.2021
Mai Kalamees – Eesti kuulsaim meedium läbi aegade
19.06.2021
STOCKHOLMI VAMPIIR: Eesti hüpnotisöör ja meedium lahendasid 1930ndate Rootsis võigast tapmislugu