Elizabeth II koos abikaasa Philipiga oma kroonimisel 2. juunil 1953.

Foto: AP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 7. november 2021 12:00

Kuninganna Elizabeth II eraviisilised kirjad oma assistendile pannakse oksjonile. Ühes neist räägib ta oma tunnetest isa surma järel - Elizabethi valdas hingetühjus ja üksildus.

Yahoo Newsi teatel pannakse 7. detsembril oksjonile kuninganna ja Michael Farebrotheri enam kui 40 aasta pikkune kirjavahetus. Farebrother suri 1987. aastal 67 aasta vanusena. Kirjavahetuse müügist loodetakse saada 80 000 naela ehk üle 93 000 euro.

Kirjad peegeldavad monarhi kõige isiklikumaid mõtteid. Ühes kirjas kirjeldas Elizabeth oma talumatut kurbust isa George VI ootamatu surma järel aastal 1952. Kuid ta lisas, et vaatamata tühjale ja üksildasele tundele teab ta, et peab oma kohuseid täitma - isa surmaga tõusis printsess Elizabeth Ühendkuningriigi troonile. Vastne monarh kurvastas, et tema emale ja nooremale õele Margaretile mõjub perepea kaotus veelgi rängemini.

Haamri alla lähevad ka prints Charlesi kirjad Farebrotherile, kes tegutses tema eraõpetajana. Ühes kirjas omaaegsele õpetajale teatab Charles oma esikpoja Williami sünnist. Alla on ta kirjutanud „Charlie“.