Alec Baldwin neljapäeval pärast Santa Fe politseijaoskonnas toimunud ülekuulamist.

Foto: AP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 25. oktoober 2021 11:13

Neljapäevastel filmivõtetel seni teadmata põhjustel rekvisiitrelva asemel ehtsast relvast tulistanud ning operaator Halyna Hutchinsi tapnud Alec Baldwinit nähti laupäeval hommikul koos ukrainlanna lese ja poja seltsis.

Õnnetus juhtus New Mexicos Santa Fe's Baldwini vesterni „Rust“ võtteil. Kuul läbistas 42aastase Halyna keha ning vigastas režissöör Joel Souzat. Operaator viidi haiglasse, kuid arstidel ei õnnestunud tema elu päästa. Lavastaja pääses reedel kodusele ravile.

Võtteplatsi allikate teatel oli Baldwin (63) traagilise õnnetuse järel tundide viisi hüsteerias ja täiesti lohutamatu. Enda teada oli ta saanud režissööri assistendi käest paukpadrunitega rekvisiidi. Kuid seni teadmata põhjustel oli „Rusti“ relvaülem andnud assistendile päris relva.

Laupäeva hommikul nähti Alecit väljumas Santa Fe hotellist koos operaatori lese Matthew Hutchinsiga ja üheksa-aastase poja Androsega. Nad olid kolmekesi käinud reedel privaatsel mälestusteenistusel. Matthew on kinnitanud New York Postile, et Baldwin on talle toeks olnud. „Me igatseme sind, Halyna!“ kirjutas lesk Instagramis.

Rahvusvaheline Operaatorite Gild pidas laupäeval Albuquerque's, kus „Rusti“ tegijaid majutati, küünlavalgel mälestusürituse, kus osalesid Halyna kolleegid, sõbrad ja poolehoidjad. Filmitööstuses nõutakse kategooriliselt, et võtteplatsid muudetaks töötajate jaoks ohutuks.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Lugeja 25. oktoober 2021 19:34
Lugesin huvitavat versiooni, et revolvrit filmis kasutades on padrunid kuuliga, aga ilma püssirohuta, sest revolvril paistavad trumlis olevad kuulid, kui sihitakse kaamera poole. Kui kuuliga, aga ilma püssirohuta padruni tong plahvatab, siis võib see lükata kuuli revolvri torusse ja hiljem paukpadrunit kasutades lendab revolvri torusse jäänud kuul pea sama kiirusega nagu lahingupadruneid kasutades. Võib-olla nüüd juhtus samuti.
munk (μοναχός) 25. oktoober 2021 15:13
Enne päästikule vajutamist vaata läbi sihiku ja mõtle hetkeks. Alati, kui just vikatimees sul tihedalt kannul ei ole. Kaastunne.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS