Elizabeth II 14. oktoobril Walesis Cardiffis.

Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 20. oktoober 2021 09:37

Aprillis 95aastaseks saanud Elizabeth II ütles viisakalt ära aasta vanuri tiitlist, mida talle tahtis anda Briti ajakiri Oldie. „Tema Majesteet usub, et inimene on nii vana, nagu ta tunneb end olevat,“ põhjendas kuninganna esindaja.

„Sestap tundub kuningannale, et ta ei vasta olulistele kriteeriumidele, mida on vaja [selle auhinna] vastuvõtmiseks,“ kirjutas Elizabeth II erasekretäri asetäitja Tom Laing-Baker ajakirjale Oldie. „Ta loodab, et leiate väärilisema laureaadi,“ vahendab New York Post.

Briti kuukiri Oldie on suunatud küpses eas lugejatele ning tahab olla vastukaaluks nooruse- ja kuulsusehullule ajakirjandusele. Igal aastal väljaantava aasta vanuri auhinna on varem saanud näiteks näitleja ja poliitik Glenda Jackson ning kunstnik David Hockney.

Kuninganna lükkas küll auhinna tagasi, kuid vähemalt üks kuningliku pere liige on Oldie't tseremooniat tunnustanud: Tema Majesteedi minia, prints Charlesi abikaasa Camilla osales mullusel pidulikul lõunasöögil ning jagas välja selliseid auhindu nagu „Aasta meisterkuduja“.

Kommentaarid  (3)

Odin 20. oktoober 2021 14:27
Kuninganna tegi nagu ikka õieti, käitudes seisusele vastavalt ja väärikalt. Seda ei saa öelda igasuguste ullikeste ja mudijate kohta, kes mõttetuid tiitleid ning igale kuupäevale mingeid nimetusi välja mõtlevad ja promovad ning ennast tähtsamaks kui tallesaba peavad.
nii on 20. oktoober 2021 12:59
Jätke vana inimene rahule,millega ta teid tülitas?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS