Inimesed

FOTO | Marko Kruustük meenutab kihlumist Kristeliga: olime uhked olla paar, kes loovad koos ettevõtte 

Liisa Mugra, 14. oktoober 2021 16:55

Ettevõtjad Kristel ja Marko Kruustük

Foto: Erlend Štaub

„2012. aastal, kui Kristeliga osalesime AngelHack Londoni häkatonil, otsustasime varjata, et oleme paar. Arvasime, et inimesed näevad seda negatiivsena, kuid saime teada, et see on tugevus,“ meenutab Marko Kruustükk, kuidas abikaasa Kristelile seal samas üllatusliku abieluettepaneku tegi.

Päev pärast häkatoni olid Marko sõnul emotsioonid endiselt laes: 65 ideest said nad kolmanda koha. Küll aga valdas võrdväärselt ka pettumus, sest nad ei saanud finaalikohta, et võistelda peaauhinna eest. Nagu igal teisel esmaspäeval, töötas Marko Google Campus London Cafe's, kus tutvus AngelHacki asutaja Gregory Gopmani, kes oli veel linnas ja otsustas kohvi jooma tulla.

Samal teemal

„Kuna üritus oli juba läbi, arvasin, et pole mõtet enam varjata, et oleme paar. Rääkisin Gregile, kuidas oleme mööda maailma rännanud ja juba mitu projekti koos töötanud. Ta oli hämmingus, et ürituse ajal sellest ei rääkinud ja ütles mulle, et nad plaanisid meid finaali saata, kuid lõpuks ei teinud seda, sest arvasid, et oleme juhuslikud poisid ja tüdrukud, kes ei jää kokku. Greg pakkus meile kohta finaalis ja ei pidanud seda otsust kahetsema,“ meenutab Marko.

Marko kirjutab, et ettevõtte asutamine on raske ja palju valusam, kui enamik inimesi arvab. Parimad kaasasutajad muudavad selle aga talutavaks ja lõbusaks. „Nad istuvad teiega kõige madalamal päeval ja ütlevad teile, et see saab korda,“ kirjeldab ta.

„San Franciscos finaali minnes olime uhked ja kindlad olla paar, kes loovad koos ettevõtte. Järgmised kaks kuud töötasime väsimatult, et võita, olles vastamisi 27 konkurendiga. Ja tegimegi. Järgmisel päeval tegin Kristelile abieluettepaneku,“ lisab Marko.

Marko ja Kristeli peres kasvavad 2018. aastal sündinud poeg Aaron ja eelmisel aastal sündinud Artur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee