Inimesed

BORATI ROLL TÕI KUULSUSE | Sacha Baron Cohen 50: tõsine tüngamees, kes eelistab hoiduda varju 

Triin Tael, 13. oktoober 2021 17:41

VIHASTAS KASAHSTANI VÕIMUD VÄLJA: Kohtlase telereporteri Borati tegelaskuju ajas Kasahstani võimudel harja punaseks: Sacha Baron Cohenit ähvardati lausa kohtuga. Kuid hiljem mõistis sealne turismiamet, et komöödiahitiga vallandunud huvi Kasahstani vastu tuleb ära kasutada – 2020. aastal, mil ilmus „Borati“ järg „Borat Subsequent Moviefilm“, kasutas Kasahstani turismiamet Boratit juba reklaamides.

Foto: Vida Press

Sacha Baron Cohen teatas aasta algul Kuldgloobust võites, et tema kuulsaima tegelaskuju Boratiga on nüüd lõpp. Hiljutises ajakirja GQ intervjuus väitis ta, et kavatseb säärased maskeerumised-tüngategemised üldse maha jätta ning töötada nimekate režissööride, miks mitte Martin Scorsese käe all. „See on palju lihtsam, palju meeldivam ja tööle minnes ei pea kuulivesti selga panema!“ ütles 13. oktoobril 50aastaseks saanud komöödiastaar.

Baron Coheni jutus on tõetera sees: Borati rollist tuntud ümberkehastumisgeenius on mockumentary-stiilis filme tehes arvukalt inimesi välja vihastanud ja hulgaliselt tapmisähvardusi saanud. Viimatine Borati-film ajas marru Donald Trumpi fännid ning paljud neist on teadupärast relvastatud. Ühel relvamiitingul salaja filmides oli ta sunnitud pagema, kuulivest seljas.

Edasi lugemiseks: