VANILLA NINJA: Triinu Kivilaan, Katrin Siska, Lenna Kuurmaa ja Piret Järvis-Milder.

Foto: Albumi „Encore“ pressimaterjal
Toimetas Merilin Lutsar 8. oktoober 2021 10:13

„Värske Vanilla Ninja on jätkuvalt rokkiv ja meloodiline, aga varasemaga võrreldes on sisse tulnud ka malbemaid toone,“ räägib bändi esilaulja Lenna Kuurmaa.

Täna jõuab lõpuks avalikkuse ette Vanilla Ninja uus album nimega „Encore“, mis on bändi esimene kauamängiv pärast 15aastast pausi. Värske plaat sisaldab 12 + 2 uut lugu, mis on valminud koostöös Saksa muusikaprodutsent David Brandesega.

„Vanilla Ninja on uue materjali kallal töötanud 2019. aasta jaanuarist alates ning meil on ülihea meel, et lõpuks saame seda kraami maailmaga jagada,“ ütleb bändi esilaulja Lenna Kuurmaa. „Ehkki palju aastaid on mööda läinud, siis õhin koos uut muusikat teha on olnud sama suur kui alguses. Ma usun, et seda õhinat on meie uuel plaadil tunda ka. Värske Vanilla Ninja on jätkuvalt rokkiv ja meloodiline, aga varasemaga võrreldes on sisse tulnud ka malbemaid toone.“

Albumi muusika autoriks on Saksa produtsent David Brandes, kes on teinud pikalt koostööd näiteks Smokie frontmani Chris Normaniga, 80ndate popbändi Bad Boys Bluega ja kes seisab ka 90ndate hittbändi E-Rotic taga. Eestist pärit Vanilla Ninjaga alustas ta koostööd 2003. aastal, mil ilmus ühine album „Traces Of Sadness“, mis jõudis Saksamaa albumimüügi edetabeli 3. kohale. Ühiselt osaleti ka 2005. aasta Eurovisionil, kus lugu „Cool Vibes“ saavutas finaalis 8. koha.

Uute lugude sõnade autoriteks on teiste seas Vanilla Ninja liikmed Lenna Kuurmaa ja Piret Järvis-Milder, aga näiteks ka legendaarne laulukirjutaja John O’Flynn, kes on muuhulgas 1982. aasta Eurovisiooni võiduloo „Ein Bisschen Frieden“ autor. O’Flynni sulest pärinevad ka mitmed Vanilla Ninja varasemad hitid nagu näiteks „Tough Enough“, „Liar“ või „Cool Vibes“.

Lisaks striimimiskeskkondadele ilmub „Encore“ nii CD kui vinüülina. Samuti ilmub „Encore’ist“ deluxe-versioon, millelt leiab kaks lisalugu ja spetsiaalse fänniraamatu. Esialgu album füüsilisel kujul Eestis müügile ei tule ja seda saab osta Saksa Amazoni kaudu.

Vanilla Ninja on neljaliikmeline Eesti ansambel, mis tuli kokku 2002. aastal. 2003. aastal ilmus bändi omanimeline debüütplaat. 2004 ja 2005 avaldas Vanilla Ninja koostöös Saksa plaadifirmaga Bros Music albumid „Traces Of Sadness“ ja „Blue Tattoo“, mis mõlemad jõudsid Saksamaa albumimüügiedetabeli esikümnesse. 2006. aastal nägi ilmavalgust ansambli seni viimane kauamängiv „Love Is War“, mis anti välja üleilmse plaadifirma EMI alt ning mis jõudis Saksamaa plaadimüügiedetabeli müüduima kahekümne hulka.

2020. aasta lõpul teatas Vanilla Ninja, et tuleb taas kokku ja plaanib välja anda uut muusikat.