KUI KÕIK OLI VEEL IMEHÄSTI: Printsess Mako ja Kei Komuro teatasid 2017. aasta septembris pressikonverentsil oma kihlumisest ja peatsetest pulmadest. Foto: AFP/Scanpix
Triin Tael 3. oktoober 2021 19:20

Jaapani õukond teatas reedel, et keisri vennatütar printsess Mako ja tema väljavalitu Kei Komuro abielluvad oktoobri lõpus. Kuid see pole muinasjutupulm. Mako peab armastuse tõttu loobuma kohast keiserlikus peres. Lisaks on tal Jaapani ajakirjanduse õelutsemise tõttu tekkinud traumajärgne stressihäire.

Jaapani õukond andis teada, et printsess Mako ja tavakodanike seast pärit advokaat Kei Komuro abielluvad 26. oktoobril. Mako ja tema õpingutekaaslane Tokyo rahvusvahelise kristliku ülikooli päevilt on paar juba 2012. aastast. Kogu Jaapan juubeldas, kui nad teatasid 2017. aasta mais, et kavatsevad samal aastal ametlikult kihluda ning 2018. aasta novembris pulmi pidada. Keiser Akihito vanim lapselaps oli armastuse nimel valmis suureks eneseohverduseks: Jaapani seaduste kohaselt peab ta lihtrahva esindajaga abielludes loobuma oma tiitlist ning hakkama tavakodanikuks.

Edasi lugemiseks: