Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit kohtusid 2018. aasta aprillis kahepäevasel visiidil Eestisse president Kersti Kaljulaidiga.

Foto: Robin Roots
Ohtuleht.ee 3. oktoober 2021 12:00

Norra kuningakoda teatas kevadel, et kroonprintsess Mette-Marit (48) astub raske haiguse tõttu edaspidi vähem avalikkuse ees üles. Õnneks on märgata paranemise märke.

Kroonprints Haakoni abikaasa põeb kroonilist kopsuhaigust kopsufibroosi. Õukond teatas sellest 2018. aastal, vahendab Iltalehti. Üks märk avalikkuse eest taandumisest oli asjaolu, et varem sotsiaalmeedias aktiivne Mette-Marit muutis oma Instagrami konto kinniseks.

Ise ütles ta haiguse kohta, et tervisliku seisundi tõttu võib tema töövõime kõikuda. „Peame koos kroonprintsiga tarbekaks sellest praegu teada anda, sest tulevikus võib esineda aegu, mil haigus on aktiivsem ning ma ei saa oma avalikke tööülesandeid täita.“

Iltalehti teatel pole kõige hullemat siiski tõeks saanud. Kroonprintsess on saanud tööülesandeid täita ning abikaasale toeks olla. Sellest annab tõendust Norra kuningakoja ametlik Instagrami konto, kus avaldati foto kroonprintsipaari kohtumisest Rootsi piiri lähistel asuva Våleri valla rahvaga.