Inimesed

KOLETIS SAAB KARISTUSE: seksuaalkuritegudes süüdi mõistetud R. Kelly võib eluks ajaks vangi minna 

Triin Tael, 28. september 2021 16:37
KARISTAMATU ISSI: R. Kelly karjäär õitses vaatamata süüdistustele alaealiste seksuaalses kuritarvitamises aastakümneid edasi. Tema väidetavaid ohvreid nimetati tühipaljasteks groupie'deks. Alles #MeToo ajastu tõi murrangu: seksuaalkurjategija, keda tema seksihaarem pidi Daddy'ks ehk Issiks kutsuma, läheb tõenäoliselt eluks ajaks vangi.Foto: Vida Press

Midagi ei juhtunud, kui USA popstaar R. Kelly abiellus 15aastase lauljanna Aaliyah'ga. Midagi ei juhtunud ka siis, kui ta oli seksuaalvahekorras 14aastase tüdrukuga. Ka enda filmitud video, kus laulja lapseealist kuritarvitab ja talle näkku urineerib, ei viinud teda trellide taha. Kuid nüüd on aastakümneid kestnud kuritegudel lõpp. 100 aastat vabaduskaotust – selline karistus ähvardab seni terve nahaga pääsenud poptähte.

Poolteist kuud kestnud protsessil andsid kohtusaalis tunnistusi 11 süüdistajat – üheksa naist ja kaks meest –, kes kirjeldasid, millist seksuaalset alandust ja vägivalda nad olid R. Kelly (54, õige nimi Robert Sylvester Kelly) võimu all tunda saanud. Vandekohtul läks arutamisega aega vaid üheksa tundi, kirjutab BBC News. Eile mõistis seitsmest mehest ja viiest naisest koosnev vandekohus R&B-hümnist „I Believe I Can Fly“ tuntud R. Kelly süüdi kõigis üheksas kuriteoepisoodis, milles teda süüdistatud oli. Prokuröri hinnangul on mänedžeridest, turvameestest ja teistest abilistest koosnev kaaskond, kes Kellyle noori neide otsis ning neid vaigistada aitas, võrdväärne organiseeritud kuritegevusega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.08.2021
R. Kelly abiellus 15aastase lauljatariga, sest too oli temast rase?!
07.12.2019
Süüdistus: R. Kelly andis pistist, et 15aastase lauljatariga abielluda
23.02.2019
R. Kellyle esitati süüdistus alaealiste seksuaalses kuritarvitamises
26.01.2019
R. Kelly patupesa lüüakse kohtu otsusel laiali