Måneskin pärast Eurovisioni võitu.

Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Geidi Raud 27. september 2021 18:44

Eurovisionil Itaaliale võidu toonud rokkbänd Måneskin jõuab tuuriga „Loud Kids On Tour „22“" 13. märtsil Tallinnasse. Kontsert toimub Saku suurhallis.

Piletite eelmüük registreeritud Piletilevi klientidele saab alguse teisipäeval, 28. septembril kell 13. Avalik müük algab 30. septembril samal kellaajal.

Måneskin on esimene Itaalia rokkbänd, mis on kahe lauluga jõudnud Ühendkuningriigi singliedetabeli esikümnesse ning teine bänd Eurovisioni ajaloos, mis figureerinud Billboard Global 200 edetabelis. Bänd on kogunud miljoneid kuulamisi ja vaatamisi nii Spotifys, iTunesis, YouTube’is kui Deezeris ning andnud mitmeid välja müüdud kontserte. Måneskin tõestas Eurovisionil pärast aastatepikkust pausi, et lauluvõistlust ei pane kinni vaid ühe hiti imed, vaid sealt võib alguse saada ka edukas rahvusvaheline karjäär.

Vokalist Damiano, bassist Victoria, kitarrist Thomas ja trummar Ethan panid bändi kokku 2016. aastal. Nimi Måneskin tähendab taani keeles kuuvalgust. Nime soovitas Victoria, kes ise on poolenisti taanlane.

Bänd viljeleb erinevate muusikaliste mõjutajate segu – on nii rokki, räppi, funk'i kui poppi. Kogu kompotti hoiab koos solisti Damiano hingestatud vokaal.

Måneskini liikmete karjäär algas tänavamuusikutena Rooma tänavatel ning 2017. aastal osalesid nad Itaalia versioonis saatest „X-Factor“. Tulemuseks oli teine koht ja esimene kontserttuur, mis läks vaatamata nende noorele eale ning kogenematusele igati hästi. Debüütsingel „Chosen“, mis saate ajal ilmus, kogus miljoneid kuulamisi.

2019. aasta lõpust 2020. aasta kevadeni elasid bändikliikmed Londonis, kus töötasid oma muusikalise stiili ja uue materjali kallal. Tulemusena ilmus 2021. aasta märtsis teine album „Teatro d’ira: Vol. I“. Märtsi alguses võitis tänaseks väga tuntud lugu „Zitti e Buoni“ Sanremo muusikafestivali ja triumfeeris mais juba Eurovisioni lauluvõistlusel.