Saund

24. septembril täitus 30 aastat maailma ühe kuulsama rokkplaadi „Nevermind“ ilmumisest

„Kui me esimest korda „Teen Spiritit“ mängisime, läks publik lolliks.“ 

Triin Tael, 24. september 2021 22:30
TILLIGA VÕI TILLITA: Allveekaadritele spetsialiseerunud reklaamifotograaf Kirk Weddle laenas „Nevermindi“ kaanefotoks oma sõprade poega Spencer Eldenit. Nirvana hittplaadi kaanebeebiks võinuks saada ka pisike tüdruk, keda samuti paljalt pildistati. Kuid plaadifirmast nõuti: „Tilliga! Tilliga!“, on Weddle meenutanud.Foto: Vida Press

Idiootlik sonimine – nõnda iseloomustas ajaleht Boston Globe Nirvana albumit „Nevermind“. Kuid Kurt Cobain andis palaga „Smells Like Teen Spirit“ miljonitele noortele üle maailma hääle ning korraldas popmuusikas murrangu. See oli ühiskonna äärealadele lükatud põlvkonna vaikne hälin ja talitsematu raev.

„Nevermind“ ehk „Tühja kah“ – mugandumist kritiseeriv pealkiri pidi muuseas olema algul „Sheep“ ehk „Lambad“ – oli Seattle'i trio Nirvana teine album, kuid esimene, mis ilmus suure firma hõlma all. Nelja kuuga oli „Nevermind“ trüginud USA edetabeli tippu ning tõukas 1992. aasta jaanuaris troonilt popikuningas Michael Jacksoni hittplaadi „Dangerous“. Nüüdseks on „Nevermindi“ müüdud üle 30 miljoni eksemplari.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.08.2021
„Nevermindi“ kaanebeebi kaebas Nirvana seksuaalse ärakasutamise eest kohtusse
27.09.2016
PILTUUDIS | Nirvana albumil poseerinud beebi 25 aastat hiljem
24.09.2016
Kuidas superhitt Nirvana liidrilt Kurt Cobainilt eluisu röövis: "Tahaksin keset "Teen Spiritit" kitarri käest visata ja minema marssida."
07.04.2004
“Minust saab superstaar, ma tapan end ära ja kustun hiilguselõõmas!”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee