Foto: AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 22. september 2021 16:19

Itaalia ansambel rokkbänd Måneskin laulis end Rotterdamis tänavuse Eurovisioni võitjaks. Augusti lõpus pidi selguma, millises Itaalia linnas toimub järgmise aasta lauluvõistlus - ent septembri lõpp läheneb ja infot pole endiselt.

Itaalia tegi tänavu ajalugu, kui võitis nii Eurovisioni kui ka jalgpalli EM-i. Juulis lõppes linnade esitamine Eurovisioni võõrustajalinnaks. Sellele auväärsele kohale pürgis lausa 17 Itaalia linna.

Õhtuleht kirjutas juulis, et maailma suurimat lauluvõistlust soovivad võõrustada Acireale, Alessandria, Bertinoro di Romagna, Bologna, Firenze, Genova, Jesolo, Matera, Milano, Palazzolo Acreide, Pesaro, Rimini, Rooma, Sanremo, Torino, Trieste ja Viterbo. Pärast nimekirja lukkulöömist pidid kandidaadid esitama Euroopa Ringhäälingute Liidule (EBU) detailsed dokumendid. EBU ja Itaalia riiklik ringhääling RAI pidid korraldajalinna valima augusti lõpus.

Iltalehti teatel on praegu sõelale jäänud viis linna: Bologna, Milano, Pesaro, Rimini ja Torino. Telekanali RAI1 juht Stefano Coletta tunnistas saate „Da grande“ pressikonverentsil, et otsuse langetamine on venima jäänud. „Peame kõike hästi avatult ja täpselt tegema,“ põhjendas ta.

Iltalehti andmeil kaalutakse Eurovisioni õhtujuhiks tuntud telenägu Alessandro Cattelani, kes on juhtinud Itaalia „X Factori“ võistlust.