Filmi „Sandra saab tööd“ esilinastus

Foto: Robin Roots
Ohtuleht.ee 21. september 2021 20:02

Režissöör Kaupo Kruusiauk esitles debüütfilmi „Sandra saab tööd“, mille peategelane füüsikadoktor Sandra Mets (Mari Abel) satub tööd otsides kokku huvitavate karakterite ja humoorikate olukordadega. Koomilises ja elulises filmis satub Sandra tööintervjuude virvarri, mis paneb teda analüüsima iseennast, aga ka inimesi tema ümber.

Henrik Kalmet mängib tragikoomilises filmis uljast iduettevõtte juhti, kes on peategelasega kui öö ja päev: „Start-up'i mentaliteet on rohkem selline enne üheksa korda lõikan, siis korra mõõdan - äkki mõni jupp tuligi õige pikkusega. Kõigepealt vette ja siis õpid ujuma, kui õpid. Ingliskeelne väljend make it or break it võtab selle hästi kokku. Sandra teadustaust on selle täielik vastand, kus iga samm peab olema läbi kaalutud ja tugevad andmed peavad toetama iga otsuse langetamist. Minu tegelaskuju Edvini elu startupperina sellest vastupidisest mentaliteedist tulenevalt ongi pidev emotsionaalsel Ameerika mägedel sõit. Üks hetk on täielik eufooria ja järgmisel valdab must masendus, aga õnneks on kõik pidevas liikumises. Põhjas lohutab uus tõus ja tõusuharjal kruvib pinget languse hirm, aga vähemalt pole igav,“ on Kalmet rääkinud.

Mari Abeli mängitud teadlane Sandra on ootamatult situatsioonis, kus peab kohtuma uute inimestega. „Olukorrad ja kohtumised, kuhu Sandra töötuks jäädes satub, ei tekita temas esialgu mingeid tundeid või õigupoolest on need tunded nii sügaval tema sees peidus. Tema läheneb tekkinud olukorrale ratsionaalselt ja kuna ta on tõepoolest väga tark, siis nii mõnigi intervjuusituatsioon tundub talle rumal ja seda õigustatult,“ ütles Abel.

Filmi peaosatäitjad on Mari Abel, Raimo Pass, Kaie Mihkelson, Alo Kõrve, Henrik Kalmet, Hendrik Toompere Jr, Mait Malmsten, Tiina Tauraite, Laine Mägi, Carmen Mikiver, Hendrik Toompere jt. Filmi produtsent on Anneli Ahven („Johannes Pääsukese tõeline elu“, „Must alpinist“), tootja Kopli Kinokompanii ja levitaja ACME Film.