Lenna Kuurmaa

Foto: Martin Ahven
Ohtuleht.ee 21. september 2021 11:09

„Ükskord vist pidi see juhtuma ehk elu koos loodusega,“ kirjutab Lenna Kuurmaa Instagramis, et üks rebane läks öösel kallale tema kanalale ning jõudis ka mõne murda.

„Öösel ärkasin kella nelja paiku, sest välisuks paugatas. Viie minuti pärast kuulsin pimedas mustavas öös kanade kaeblevat hüüdu. Pilt oli selge. Rebane. Läksin uksele, Lauri paistis juba telefoni valgust sähvides kanalas…selleks ajaks oli jõudnud rebane ära viia neli noorkana ja murda ühe noore muneja kana, kes veel lebas õuealal,“ kirjeldab Lenna. Ta räägib, et üks suur kukk parasjagu võitles rebasega, kui Lauri lauta jõudis. Rebane aga oli nii kiire, et paari hüppega oli ta võrguga kaetud õuealast väljas ja läinud..

„Hommikul käisin riismeid vaatamas ja olukorda hindamas. Suur kukk, kel küll enam saba pole, on ellujääja. Elus, püsti ja asjaline. Pooled kanad elus. Vot sellised lood..“ lisab Lenna.

Lenna tunnistab, et on mitmeid kordi ärganud hommikul hirmuga, kui õuest kukelaulu ei kuule, et äkki on öösel käinud rebane. Kohvilaua taga arutades, meenus mõlemale, kuidas naaberküla mees Volli kunagi neile pajatas, et olevat rebase viglaga surnuks löönud, kui too kanalas pahandust tegemas käis. „Meenus ka see, et kui rebane korra juba tee selgeks saab, tuleb ta uuesti, kuni kõik on murtud… asusin rebasepuuri otsima. Leitud! Homseks tuleb end siis valmis panna,“ ütleb ta.

Õhku jäi aga küsimus: „Mis rebasega teha, kui ta puuriga kinni nabime? Mina sõidutaks ta mitmete kilomeetrite taha kaugele metsa ja laseks ta seal vabaks. Lauri lööks maha...“