PARIM FILM: Eesti filmi- ja teleauhindade galal (EFTA) võttis „Viimased“ nii parima meesnäitleja (Tommi Korpela), parima režissööri (Veiko Õunpuu), parima operaatori (Sten-Johan Lill) kui ka parima mängufilmi tiitli. Pildil peaosalised Laura Birn ja Pääru Oja.

Foto: EFTA
Aigi Viira 17. september 2021 23:31

Tühja sellest, et Eesti parimaks filmiks tunnistatud mängufilmi „Viimased“ esimene stsenaarium lennutati prügikasti. Tühja sellest, et esimesed võttepäevad tundusid lootusetud. Režissöör Veiko Õunpuu tõdes aasta algul Neitsi Maali auhinda võites, et „Viimased“ võttis pisut kauem aega kui eelnevad filmid: „Projekti algusest on möödas seitse aastat. See on üks pikk ootamine olnud.“ Pikk ootamine tasus ära.

Eilsel Eesti filmi- ja teleauhindade galal (EFTA) võttis „Viimased“ nii parima meesnäitleja, parima režissööri, parima operaatori kui ka parima mängufilmi tiitli. Võimas. „Mingis mõttes oli „Viimased“ tellimustöö,“ tunnistas Õunpuu aasta alguses. Selle stsenaariumiga tuldi tema juurde seitse aastat tagasi. „Koos Heikki-Huttu Hiltuse ja Eero Tammisega kirjutasime seda veel paar korda ümber ja lõpuks sai temast selline film. See oli algselt mõeldud puhtalt Soome filmina, aga ühel hetkel Eesti filmi instituut tuli sekka, siis me leidsime peategelaseks Pääru Oja ja nii ta läks.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon