Inimesed

BLOGI JA GALERII | Eesti filmi ja teleauhinnad: parim mängufilm on „Viimased“, parim teleseriaal „EnsV“ (25)

Liisa Mugra, 17. september 2021 22:52

17. septembril kuulutatakse välja tänavused Eesti tele- ja filmiauhindade võitjad, seda Alexela kontserdimajas toimuval pidulikul galal. 

22:52

Aitäh, et olite Õhtulehega! EFTA 2021 on selleks korraks läbi

22:17

Võitja…

„Viimased“ (Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

22:15

Parim mängufilm!

Nominendid on:

„Viimased“ (Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

„Hüvasti, NSVL“ (Exitfilm, rež. Lauri Randla)

„Rain“ (Alasti Kino, rež. Janno Jürgens)

22:11

Võitja…

Veiko Õunpuu („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL)


22:11

Parim režissöör!

Nominendid on:

Jaan Tootsen („Fred Jüssi. Olemise ilu“, Taska Film)

Janno Jürgens („Rain“, Alasti Kino)

Veiko Õunpuu („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL)

22:09

Võitja…

„EnsV“ (rež. Marko Piirsoo; stsen. Piret Jaaks; prod. Tarmo Kiviväli, Maarek Toompere (Thors Films)


22:07

Parim teleseriaal!

Nominendid on:

„Eesti krimilood: sügav kelder“ (rež. Andres Maimik; stsen. Andres Maimik; prod. Ken Saan (Alpimaja)

„EnsV“ (rež. Marko Piirsoo; stsen. Piret Jaaks; prod. Tarmo Kiviväli, Maarek Toompere (Thors Films)

„Sinu, minu, meie“ (rež. Mirjam Marjatta Olesk; stsen. Eleonora Berg; prod. Toomas Kirss (Duubel 3)

„Tulejoonel“ (rež. Ergo Kuld; stsen. Martin Algus; prod. Ergo Kuld (Kassikuld) / Toomas Ili (Elisa)

„Valguses ja varjus“ (rež. Ergo Kuld; stsen. Martin Algus; prod. Ergo Kuld (Kassikuld) / Toomas Ili (Elisa)

„Ott Tänak - The Movie: seriaal“ (rež. Tarvo Mölder; toim. Kaidi Klein; prod. Eero Nõgene, Aleksander Ots (Sterotek Film)

22:06

Võitja…

Kaspar Velberg („Tulejoonel“)

22:05

Parim meesnäitleja sarjas!

Nominendid on:

Indrek Sammul („Pilvede all“)

Kaspar Velberg („Tulejoonel“)

Marko Matvere („Tulejoonel“)

Tiit Sukk („EnsV“)

Tõnis Niinemets („Eesti krimilood: sügav kelder“)

22:04

Võitja…

Epp Eespäev („Valguses ja varjus“)

22:02

Parim naisnäitleja sarjas!

Nominendid on:

Elina Reinold („Kättemaksukontor“)

Elisabet Reinsalu („Pilvede all“)

Epp Eespäev („Valguses ja varjus“)

Liisa Pulk („EnsV“)

Mirtel Pohla („Valguses ja varjus“)

22:00

Lava küttis kuumaks Vanilla Ninja!!!

21:53

Võitja…

Lauri Randla („Hüvasti, NSVL“, Exitfilm, rež. Lauri Randla)


21:49

Parim stsenarist!

Nominendid on:

Laura Raud („Sinine“, Stellar Film, rež. Tõnis Pill)

Lauri Randla („Hüvasti, NSVL“, Exitfilm, rež. Lauri Randla)

Rasmus Merivoo („Kratt“, Tallifornia, rež. Rasmus Merivoo)

21:47

Võitja…

Tommi Korpela („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu


21:46

Parim meesnäitleja!

Nominendid on:

Priit Võigemast („O2“, Nafta Films / Taska Film, rež. Margus Paju)

Pääru Oja („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

Tommi Korpela („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu

21:46

Saal on püsti ja apoldeerib näitlejannale!!!!

21:46

Võitja…

Mari Lill („Kratt“, Tallifornia, rež. Rasmus Merivoo)


21:46

Parim naisnäitleja!

Nominendid on:

Kristiina-Hortensia Port („Sinine“, Stellar Film, rež. Tõnis Pill)

Mari Lill („Kratt“, Tallifornia, rež. Rasmus Merivoo)

Laura Birn („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

21:45

Võitja…

„Meie aasta Indias“ (rež. Asko Kase; toim. Anne-Mari Müller, Tuuli Roosma; prod. Tuuli Roosma (Reede)


21:45

Parim meelelahutussaade!

Nominendid on:

„Joel Ostrati suur õhtusöök“ (rež. Rando Pettai, Anna Stepanova; toim. Jaanus Noormets; prod. Kaupo Karelson (Ruut)

„Maskis laulja“ (rež. Anna Stepanova; toim. Jaanus Noormets; prod. Kaupo Karelson (Ruut)

„Meie aasta Indias“ (rež. Asko Kase; toim. Anne-Mari Müller, Tuuli Roosma; prod. Tuuli Roosma (Reede)

„R2 Aastahitt“ (rež. Marek Miil; toim. Tõnn Kuuli; prod. Martin Korjus (Markor Meedia)

„Suus sulav Eesti“ (rež. Taavi Arus; toim. Laura Kõrvits, Robert Kõrvits; prod. Laura Kõrvits (Korovo) / Kadi Katariina Priske (ERR)

20:51

Aasta tegija - grimmikunstnik Kaire Hendrikson

20:50

Panus Eesti televaldkonda - Hagi Šein

20:48

Võitja…

kunstnik Liisi Eesmaa („Maskis laulja“)


20:48

Aasta vormilooja!

Nominendid on:

operaator Andrus Rebane („Terevisioon“, „Esimene stuudio“, „Suud puhtaks“, „Eesti Laul“, „Prillitoos“, jalgpalli ülekanded, EV aastapäeva ülekanded)

režissöör Ergo Kuld („Tulejoonel“)

kunstnik Liisi Eesmaa („Maskis laulja“)

režissöör Marek Miil („Rally Estonia“, „Eesti Muusikaauhinnad“, „Jõulud kirikus“, „Laulud sõdurile“)

monteerija Viljar Särekanno ja režissöör Indrek Simm („Laser“)

20:47

Võitja…

stsenarist Martin Algus („Valguses ja varjus“)


20:47

Aasta sisulooja!

Nominendid on:

stsenarist ja toimetaja Kaidi Klein („Ott Tänak: The Movie – seriaal“)

toimetaja Kai Väärtnõu („Ringvaade“)

produtsent Kaupo Karelson („Maskis laulja“)

stsenarist Martin Algus („Valguses ja varjus“)

produtsent Tuuli Roosma („Meie aasta Indias“, „Mida vanemad sulle ei rääkinud“)

20:30

Võitja…

„Kilpkonn ja jänes“ (Silmviburlane, rež. Ülo Pikkov)

20:29

Parim lühifilm!

Nominendid on:

„Cerberus“ (Exitfilm, rež. Kaspar Ainelo)

„Sinine“ (Stellar Film, rež. Tõnis Pill)

„Kilpkonn ja jänes“ (Silmviburlane, rež. Ülo Pikkov)

20:27

Võitja on…

Timo Steiner ( „Ülo Sooster. Mees, kes kuivatas rätikut tuule käes“, Baltic Film Production, rež. Lilija Vjugina)

20:25

Parim helilooja!

Nominendid on:

Misha Panfilov & Reinis Sejans („Rain“, Alasti Kino, rež. Janno Jürgens)

Timo Steiner ( „Ülo Sooster. Mees, kes kuivatas rätikut tuule käes“, Baltic Film Production, rež. Lilija Vjugina)

Sven Grünberg („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

20:21

„Oh, jeesus, see tuli küll üllatusena!“ on Roald sõnatu. Ilmselt intervjuusid tehes see nii pole :)

20:20

Võitja on…

Roald Johannson („Roaldi retked“)

20:19

Parim intervjueerija!

Nominendid on:

Andres Kuusk („Esimene stuudio“)

Anu Välba („Hommik Anuga“)

Elo Mõttus-Lepik („Reporteri eri: Sõda koroona vastu“)

Marii Karell („Laser“)

Roald Johannson („Roaldi retked“)

20:18

Võitja on…

Anton Aleksejev („Aktuaalne kaamera“)

20:17

Parim reporter!

Nominendid on:

Anton Aleksejev („Aktuaalne kaamera“)

Elo Mõttus-Lepik („Reporter“)

Heleri All („Ringvaade“; „Aktuaalne kaamera“)

Jüri Muttika („Ringvaade“)

Taavi Libe („Märgatud Eestis“)

20:14

Võitja on:

„Maailma kõige targem rahvas“ (rež. Tarvo Mölder; toim. Anne-Mari Müller; prod. Birgit Rae)

20:13

Aasta uus tulija televisioonis!

Nominendid on:

„Maailma kõige targem rahvas“ (rež. Tarvo Mölder; toim. Anne-Mari Müller; prod. Birgit Rae)

„Maskis laulja“ (rež. Anna Stepanova; toim. Jaanus Noormets; prod. Kaupo Karelson (Ruut))

„Mida vanemad sulle ei rääkinud“ (rež. Sander Allikmäe; toim. Anne-Mari Müller, Kristina Herodes; prod. Tuuli Roosma (Reede))

„Rabaradapidi“ (rež. Magnus Heinmets; toim. Tõnn Kuuli; prod. Tõnn Kuuli (Telia))

„Tulejoonel“ (rež. Ergo Kuld; stsen. Martin Algus; prod. Ergo Kuld (Kassikuld) / Toomas Ili (Elisa))

20:06

Tohoh, Tõnis Niinemets pidi lavalt lahkuma…Üle võttis Henrik Kalmet

20:00

Oleme tagasi! Laval on Siim Aimla big bänd

19:28

Väike paus… Juba poole tunni pärast oleme tagasi!

19:25

Võitja…

„Üht kaotust igavesti kandsin“ (Alasti Kino, rež. Carlos E. Lesmes)

19:24

Parim dokumentaalfilm!

Nominendid on:

„Fred Jüssi. Olemise ilu“ (Taska Film, rež. Jaan Tootsen)

„Südamering“ (Allfilm, rež. Margit Lillak)

„Üht kaotust igavesti kandsin“ (Alasti Kino, rež. Carlos E. Lesmes)

19:22

Võitja…

„Toonekurg“ (Eesti Joonisfilm, rež. Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak)

19:21

Parim animafilm!

Nominendid on:

„Sipsik“ (A Film Eesti (EE) / A. Film Production (DK), rež. Meelis Arulepp, Karsten Kiilerich)

„Toonekurg“ (Eesti Joonisfilm, rež. Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak)

19:20

Võitja on…

„Narkomuulad“ (rež. Ken Saan; toim. Ken Saan; prod. Ken Saan (Alpimaja)

19:20

Parim erisaade!

Nominendid on

„Eesti Muusikaauhinnad“ (rež. Marek Miil; toim. Toomas Puna; prod. Karel Kulbin, Eros Brambat, Magnus Müürsepp (ProLab)

„Intsikurmu Telefestival“ (rež. Marek Miil; toim. Tõnn Kuuli; prod. Martin Korjus (Markor Meedia)

„Koleilus 2020“ (rež. Marek Miil; stsen. Mehis Pihla, Hendrik Toompere juunior juunior; prod. Piret Eero, Laura-Liisa Veiler (ERR)

„Narkomuulad“ (rež. Ken Saan; toim. Ken Saan; prod. Ken Saan (Alpimaja)

„Rally Estonia“ (rež. Marek Miil; prod. Martin Korjus (Kanal 2)

19:20

Võitja on…

„Aktuaalne Kaamera“ (teleuudiste toimetus; rež. Rauno Viltrop, Rait-Roland Veskemaa, Eliise Siidirätsep, Krista Rannamäe; prod. Rait-Roland Veskemaa (ERR)


19:19

Parim päevakajasaade!

Nominendid on:

„Aktuaalne Kaamera“ (teleuudiste toimetus; rež. Rauno Viltrop, Rait-Roland Veskemaa, Eliise Siidirätsep, Krista Rannamäe; prod. Rait-Roland Veskemaa (ERR)

„Laser“ (toim. Marii Karell, Kaarel Petersoo; rež. Indrek Simm; prod. Marii Karell, Siim Männik (Telegeenius)

„Märgatud Eestis“ (toim. Anne-Mari Müller; rež. Margus Sikk; prod. Margus Sikk (Lunarclips)

„Pealtnägija“ (toim. Mihkel Kärmas, Kristjan Pihl, Taavi Eilat, Piia Osula, Kaidor Kahar; rež. Raivo Maripuu, Vladlen Pobjaržin; prod. Piret Priisaar (ERR)

„Reporter“ (Reporteri uudistetoimetus; rež. Meelis Rein, Indrek Maasik; prod. Ivar Vigla (Kanal 2)

19:06

Võitja on…

Hendrik Mägar („Üht kaotust igavesti kandsin“, Alasti Kino, rež. Carlos E. Lesmes)

19:04

Parim montaažirežissöör!

Nominendid on:

Katri Rannastu („Fred Jüssi. Olemise ilu“, Taska Film, rež. Jaan Tootsen)

Hendrik Mägar („Üht kaotust igavesti kandsin“, Alasti Kino, rež. Carlos E. Lesmes)

Wouter van Luijn & Xander Nijsten („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

19:03

Võitjad on…

Külli Tüli, Fred Jüssi, Henri Kuus, Horret Kuus („Fred Jüssi. Olemise ilu“, Taska Film, rež. Jaan Tootsen)


19:02

Parim helirežissöör!

Nominendid on:

Aleksandra Koel („Sinine“, Stellar Film, rež. Tõnis Pill)

Külli Tüli, Fred Jüssi, Henri Kuus, Horret Kuus („Fred Jüssi. Olemise ilu“, Taska Film, rež. Jaan Tootsen)

Mark Glynne („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

19:01
18:55

Lavale astub Eleryn Tiit oma uhiuue looga

18:50

Võitja on…

Sten-Johan Lill („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)


18:50

Parim operaator!

Nominendid on:

Joosep Matjus (Taska Film, „Fred Jüssi. Olemise ilu“, rež. Jaan Tootsen)

Carlos E. Lesmes, Aivo Rannik, Giulia Ducci, Davood Mousavi (Alasti Kino, „Üht kaotust igavesti kandsin“, rež. Carlos E. Lesmes)

Sten-Johan Lill („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

18:49

Muu hulgas võitis Eugen just ka Soome filmiauhindadel parima kostüümikunstniku auhinna. Nüüd juba teine võit, vägev!

18:48

Võitja on…

Eugen Tamberg („Vee peal“, Filmivabrik, rež. Peeter Simm)

18:47

Kes viib auhinna koju?

18:47

Parim filmkunstnik!

Nominendid on:

Eugen Tamberg („Vee peal“, Filmivabrik, rež. Peeter Simm)

Jaana Jüris („Hüvasti, NSVL“, Exitfilm, rež. Lauri Randla)

Jaagup Roomet („O2“, Nafta Films / Taska Film, rež. Margus Paju)

18:45

Võitja on…

Liis Plato („Rain“, Alasti Kino, rež. Janno Jürgens)

18:44

Parim kostüümikunstnik!

Nominendid on:

Mare Raidma („Hüvasti, NSVL“, Exitfilm, rež. Lauri Randla)

Liis Plato („Rain“, Alasti Kino, rež. Janno Jürgens)

Jaanus Vahtra („Viimased“, Homeless Bob Production (EE) / Bufo (FI) / PRPL (NL), rež. Veiko Õunpuu)

18:40

Võitja on…

Sõda nähtamatu vaenlasega: 60 päeva koroonaepideemia eesliinil („Pealtnägija“, Kristjan Pihl)

18:38

Parim ajakirjanduslik lugu!

Nominendid on:

Jalgrattaga liikumise võimalikkusest Tallinnas („Laser“, Marii Karell)

Koroonaajal kogu perega võlaorjusse? („Märgatud Eestis“, Taavi Libe)

Mati Alaveri kohtutoimik purustab viimasegi illusiooni tema puhtusest („Pealtnägija“, Mihkel Kärmas ja Taavi Eilat)

„Reporter tegutseb koroonapuhangu keskel Põhja-Itaalias“ („Reporter“, Elo Mõttus-Lepik)

Sõda nähtamatu vaenlasega: 60 päeva koroonaepideemia eesliinil („Pealtnägija“, Kristjan Pihl)

18:37

Kristjan ja Teet, me igatseme teid! Mehed teevad praegu tööd ja auhinnaga käidi neid päeval üllatamas.

„Hea meel, et lõpuks on meid tõsiselt võetakse!“ naeravad Teet ja Kristjan.

18:35

Võitja on….

„Kaks kanget Jaapanis“ (rež. Villem Tarvas; toim. Kristi Margna; prod. Teet Margna (Gordon Grupp)

18:35

Auhinna annab üle Eeva Esse…

18:34

Parim tõsielusaade!

Nominendid on:

„Bellingshauseni jälgedes“ (rež. Margo Siimon; toim. Mari Tamm; prod. Kaupo Karelson (Ruut)

„Johannese lähetamine“ (rež. Märten Vaher; toim. Marit Ummelas; prod. Hannela Lippus (ERR)

„Kaks kanget Tansaanias“ (rež. Villem Tarvas; toim. Kristi Margna; prod. Teet Margna (Gordon Grupp)

„Kuuuurija“ (rež. Jarlis Kütt; toim. Katrin Lust; prod. Katrin Lust (Salmeleelu)

„Ott Tänak - The Movie: seriaal“ (rež. Tarvo Mölder; toim. Kaidi Klein; prod. Eero Nõgene, Aleksander Ots (Sterotek Film)

18:29

Laval on Tõnis Niinemets. EFTA 2021 alaku!!!!

17:47

Tere õhtust Alexela kontserdimaja pressiruumist!

Kontserdimaja täitub vaikselt inimestega ja õhus on tunda elektrit, sest juba varsti kuulutatakse välja tänavuse aasta parimad tele- ja filmivaldkonnas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee