Inimesed

Pärast pikaajalist haigust suri armastatud laulja, muusik ja pedagoog Uno Loop (31. V 1930 – 08. IX 2021)

„Uno Loop oma muusikaga on igavene ja rohkem selliseid Uno Loope maailmas ei ole.“ 

Jaanus Kulli, 8. september 2021 23:29

8. septembril 91 aasta vanuses igavikuteele lahkunud Uno Loop on olnud üle poole sajandi tuntud kui silmapaistev ning armastatud muusik ja pedagoog. Tema loominguline tegevus algas 1950. aastal ning isegi pärast 80 aasta juubelit jätkas ta aktiivset muusikalist tegevust.

Foto: Mati Hiis

„Tunneme küll suurt kaotust, aga õnneks saame kogeda ka suurt rikkust, sest Uno Loop oma muusikaga on igavene ja rohkem selliseid Uno Loope maailmas ei ole,“ tõdeb 8. septembril igavikuteele lahkunud Uno Loobi pikaaegne lavapartner Heidy Tamme oma meenutuses.

„Aasta oli kas 1964 või 1965, kui meie ukse taha tuli üks meesterahvas. Mees, kes meie uksele koputas, oli Uno Loop. See koputus on mul tänini meeles ja see oli õnnekoputus,“ kirjeldab Heidy Tamme (78) oma esimest kohtumist Uno Loobiga. „Tundsin ta otsekohe ära, sest ma õppisin ju konservatooriumis ning juba tollal olid Uno Loop, Heli Lääts ja Kalmer Tennosaar mu suured eeskujud ja unistused. Nii meil see asi muusikalises mõttes susisema hakkas,“ meenutab Tamme koostöö algust Loobiga. „Nii sündis temaga koostöös instrumentaalansambel Sinilind, kus me Unoga duette laulsime, ja ega palju aega mööda läinudki, kui juba tuuritasime koos mööda Eestit, hiljem ka Nõukogude Liidus ja välismaalgi. Nii et mina olen tema kõige-kõigem partner,“ ütleb Tamme, uhkusenoot hääles. „Mõnes mõttes olen talle ka muusaks olnud.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.08.2021
SÕBRAD JA MUUSIKUD MEENUTAVAD UNO LOOPI | „Ta oli tõeline džentelmen, noorte suhtes väga avatud ja toetav.“
08.08.2021
Voldemar Kuslap: mul on hea meel, et Uno Loobil olid mõistvad hooldajad
08.08.2021
Heini Vaikmaa: „Pidin lähipäevil Unot jälle vaatama minema, ei jõudnudki…“
08.08.2021
Erich Krieger viimastest telefonikõnedest Uno Loobile: ta väsis ruttu, aga küsis minult alati, et oi, Erka, kuidas läheb?