8. septembril 91 aasta vanuses igavikuteele lahkunud Uno Loop on olnud üle poole sajandi tuntud kui silmapaistev ning armastatud muusik ja pedagoog. Tema loominguline tegevus algas 1950. aastal ning isegi pärast 80 aasta juubelit jätkas ta aktiivset muusikalist tegevust.

Foto: Mati Hiis
Jaanus Kulli 8. september 2021 23:29

„Tunneme küll suurt kaotust, aga õnneks saame kogeda ka suurt rikkust, sest Uno Loop oma muusikaga on igavene ja rohkem selliseid Uno Loope maailmas ei ole,“ tõdeb 8. septembril igavikuteele lahkunud Uno Loobi pikaaegne lavapartner Heidy Tamme oma meenutuses.

„Aasta oli kas 1964 või 1965, kui meie ukse taha tuli üks meesterahvas. Mees, kes meie uksele koputas, oli Uno Loop. See koputus on mul tänini meeles ja see oli õnnekoputus,“ kirjeldab Heidy Tamme (78) oma esimest kohtumist Uno Loobiga. „Tundsin ta otsekohe ära, sest ma õppisin ju konservatooriumis ning juba tollal olid Uno Loop, Heli Lääts ja Kalmer Tennosaar mu suured eeskujud ja unistused. Nii meil see asi muusikalises mõttes susisema hakkas,“ meenutab Tamme koostöö algust Loobiga. „Nii sündis temaga koostöös instrumentaalansambel Sinilind, kus me Unoga duette laulsime, ja ega palju aega mööda läinudki, kui juba tuuritasime koos mööda Eestit, hiljem ka Nõukogude Liidus ja välismaalgi. Nii et mina olen tema kõige-kõigem partner,“ ütleb Tamme, uhkusenoot hääles. „Mõnes mõttes olen talle ka muusaks olnud.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon