Inimesed

Täiendatud!

SÕBRAD JA MUUSIKUD MEENUTAVAD UNO LOOPI | „Ta oli tõeline džentelmen, noorte suhtes väga avatud ja toetav.“ (2)

Liisa Mugra, Geidi Raud, Kristiina Tilk, Katrin Helend-Aaviku, 8. september 2021 20:34

Uno Loop

Foto: Stanislav Moškov

„Uno oli tõeline džentelmen. Ikka vana kooli mees, särav ja vitaalne, inimlikult soe. Mitmel korral saime teineteisele poolehoidu avaldada, ta oli noorte suhtes väga avatud ja toetav,“ räägib džässlaulja Hedvig Hanson täna lahkunud Uno Loobist. Teda meenutavad ka laulja Ivo Linna, koorijuht Siim Aimla, lavastaja Hardi Volmer, kitarrist Jaanus Nõgisto ja Kroonika peatoimetaja Ingrid Veidenberg, kes käis täpselt aasta tagasi Unoga hooldushaiglas intervjuud tegemas.

Laulja Hedvig Hanson ütleb, et maheda häälega Uno Loop oli ainus meeslaulja Eesti džässimaastikul. „Ta oli suurepärane muusik, kitarrist, laululooja, meie oma bossanoova kuningas, ka üks säravamaid svingmuusika esitajaid. Mul on meeles temaga kohtumine laval ühel galakontserdil, kus laulsime muhedat duetti „Ära koo mu käpikuisse päikest“. Uno oli tõeline džentelmen. Ikka vana kooli mees, särav ja vitaalne, inimlikult soe. Mitmel korral saime teineteisele poolehoidu avaldada, ta oli noorte suhtes väga avatud ja toetav.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.09.2021
„Uno Loop oma muusikaga on igavene ja rohkem selliseid Uno Loope maailmas ei ole.“
08.09.2021
Voldemar Kuslap: mul on hea meel, et Uno Loobil olid mõistvad hooldajad
08.09.2021
Erich Krieger viimastest telefonikõnedest Uno Loobile: ta väsis ruttu, aga küsis minult alati, et oi, Erka, kuidas läheb?
08.09.2021
MÄLESTUSGALERII | Uno Loop suri pärast pikaajalist haigust 91aastasena