Foto: ERLEND STAUB
Ohtuleht.ee 8. september 2021 12:47

10. septembrist jõuab kinodesse üle Eesti Peeter Simmi uus mängufilm „Vee peal“. Peeter Simmi mängufilm „Vee peal“ põhineb samanimelisel Olavi Ruitlase romaanil, mis räägib 1980. aastate alguse elust Võrus. Filmis mängivas Rasmus Ermel, Kalju Orro, Maria Klenskaja, Evelin Võigemast, Marko Matvere jt.

Andres (Rasmus Ermel) on poiss, kelle elus näib olevat probleeme ja muresid küllaga – ema on hüpanud Rootsi, isa omakorda kadunud Venemaa avarustesse, koolis on asjad pilla-palla ja teda kasvatav vanaisa on vahel liigagi varmas rihma järele haarama. See kõik on aga kukepea elu esimese armumise kõrval. Kuidas olla, mida teha, mida õigel hetkel öelda? Ja millal on see õige hetk? Kui endal neid teadmisi napib, siis tuleb „hüva nõu“ saamiseks pöörduda inimeste poole, kes käepärast võtta. Õnnetuseks ei taha tagasihoidlik Kolla kuulda millestki peale kalastamise ja ka äsja vanglast vabanenud Valter (Marko Matvere) ei pruugi olla see kõige õigem armuasjade ekspert.

Osades astuvad üles veel Aurora Künnapas, Kalju Orro, Maria Klenskaja, Evelin Võigemast, Aarne Soro, Hilje Murel, Indrek Taalmaa, Anne Reemann, Terje Pennie ja Guido Kangur.

Filmi lavastajaks on Peeter Simm ja see põhineb Olavi Ruitlase 2015. aastal ilmunud samanimelisel, mitmeid kirjanduspreemiaid pälvinud menuromaanil.