Üritused

Noorte tantsu- ja laulupidu sai juhtmõtteks „Püha on maa“: sõna „püha“ kasutatakse vaid millestki erilisest rääkides 

Toimetas Katharina Toomemets, 6. september 2021 22:04

XIII noorte laulu- ja tantsupeo esitlus

Foto: Tiina Kõrtsini

2023. aastasse lükatud XIII noorte laulu- ja tantsupidu, mis esiti pidanuks toimuma tuleval suvel, sai ühispealkirjaks ja juhtmõtteks „Püha on maa“. Tantsupidu kannab aga pealkirja „Sillad“.

Noortepeo loovjuhtide selgitusel on „püha“ selline sõna, mida argipäevas väga tihti ei kasutata. Seda sõna hoitakse puhuks, kui tuleb rääkida millestki väga erilisest. Millestki, mis väärib meie eriti sügavat austust ja mida ei tohi rikkuda. Teekonnal laulu-, tantsu- ja rahvamuusikapeo poole õpitakse üheskoos rohkem märkama ja hoidma igas argipäevas seda, mis püha – meie keelt, meie maad ja ka meie ühist kodu, planeeti Maa. See juhtmõte on olnud lähteideeks laulupeol, inspireerinud rahvamuusikapeo loojaid ning nende väärtustega kokku kasvamisest jutustab ka tantsupeo etendus pealkirjaga „Sillad“.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu „Püha on maa“ toimub 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Tallinnas.

XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman ning rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin. XIII noorte laulu- ja tantsupeo visuaalse identiteedi autor on Mart Anderson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee