Inimesed

Legendaarne laulja ja stiili-ikoon Jane Birkin sai insuldi (2)

Ohtuleht.ee, 6. september 2021 14:52

Jane Birkin tänavusel Cannes'i festivalil.

Foto: Erlend Štaub

Inglise näitleja ja laulja Jane Birkin, kes sai tuntuks prantsuse laulja Serge Gainsbourg'i muusana, kosub BBC Newsi teatel insuldist.

Eesti publikulegi esinenud 74aastane staar pidi üles astuma Prantsusmaal Deauville'is Ameerika kinofestivalil, kuid jättis esinemise ära. Pere teatel sai stiiliikoon, kelle nime kannab maailma ihaldusväärsemaid käekotte, paar päeva tagasi kergekujulise insuldi. Birkini enesetunne olevat hea.

Birkin pidi festivalil rääkima dokfilmist „Jane“, mille autor on tema tütar Charlotte Gainsbourg. Suhtest režissöör Jacques Doilloniga on Birkinil muusikust tütar Lou Doillon. Vanim tütar, fotograaf Kate Barry, kelle isa oli Bondi-filmide muusikast tuntud helilooja John Barry, läks 2013. aastal vabasurma.

Londonis sündinud Birkin on Prantsusmaal endiselt populaarne, kinnitab BBC News. Inglanna sai tuntuks 1968. aastal, kui ta lindistas koos oma kavaleri Gainsbourg'iga skandaalse dueti „Je T'aime... Moi Non Plus“. Nad olid tutvunud mõni kuu varem filmi „Slogan“ võtetel. Erootiliste hingelduste ja oietega pala keelati mitmes riigis ära ning Vatikan mõistis selle ametlikult hukka.

Birkin ja Gainsbourg olid koos tosin aastat ning jäid ka pärast lahkuminekut sõpradeks. Serge kirjutas endisele partnerile laule edasi. Birkini osalusel valminud filmidest on tuntud „Blow Up“ (1966), „Ära lase silmist“ koos Pierre Richard'iga (1975) ning „Surm Niilusel“ (1978).

Samal teemal

06.09.2021
49aastase näitlejanna minikleit ähvardas punavaibal tema taguotsa paljastada!
14.09.2015
Hea seegi! Ojulandi kott ikkagi ei jää oma nimest ilma!
31.07.2015
Jane Birkin ütleb kotist lahti
29.07.2015
Kristiina Ojulandi lukskott võib oma nimest ilma jääda!?!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee