Film

AUHINNASADU JÄTKUB! „Kupee nr 6“ võitis Jeruusalemmas parima filmi preemia 

Toimetas Geidi Raud, 4. september 2021 11:39

Livia Ulman, Andris Feldmanis ja Riina Sildos Cannes'is.

Foto: Erlend Štaub

Rahvusvahelisel Jeruusalemma filmifestivalil pärjati parima filmi preemiaga Soome-Eesti-Venemaa-Saksamaa koostööfilm „Kupee nr 6“.

Žürii hinnangul on tegemist kultuure ületava teekonnafilmiga, mis lahutab meelt ja inspireerib, vahendab ERRi kultuuriportaal.

„Kupee nr 6,“ mille režissöör on Juho Kuosmanen ja stsenaristid eestlased Livia Ulman ja Andris Feldmanis ning Eesti-poolne produtsent Riina Sildos, pälvis ka Cannes'i filmifestivalil mitu auhinda.

Samal teemal

Ulman kirjeldas Cannes'is olles Õhtulehele: „Kõige olulisem on see, et tuleb teha uus asi, mitte niivõrd film raamatu järgi. Meie jaoks oli oluline vormida sellest mingi oma lugu. Kui teema ja karakterid olid olemas, algaski töö. Eks see töö on sama raske, nagu igasugune töö.“

Stsenaris pidas toona Cannes’i jõudmist unenäoliseks. „Ma ei tea, millal mind terav šokk tabab, aga reageerisin Cannes’i võistlusprogrammi pääsemise uudisele unenäoliselt.“

„Kupee nr 6“ tegevus toimub 1990. aastatel, mil soome arheoloogiatudeng Laura pageb oma ummikusse jooksnud elu eest rongiga Moskvast Murmanskisse. Rongis on ta sunnitud jagama kupeed vulgaarse venelasest kaevuri Ljohhaga. Neiule ootamatult hakkab noormees talle ajapikku meeldima, sest mehe karmi kesta all on samuti lihtsalt üks haavatud hing. 

Samal teemal

26.07.2021
Järjekordne saavutus! Eesti osalusel valminud film valiti Veneetsia filmifestivali põhivõistlusprogrammi
18.07.2021
VAU-VAU-VAU! Eesti filmitegijate osalusel valminud „Kupee nr 6“ pärjati Cannes’is grand prix’ga! Produtsent: juhtus midagi enneolematut!
18.07.2021
VIDEO | ÕL CANNES'IS | „Kupee nr 6“ stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis: raamatu autor andis stsenaariumi ja filmi tegemisel täiesti vabad käed