Inimesed

Meghanit valetamises süüdistanud teletäht pääses terve nahaga (2)

Ohtuleht.ee, 1. september 2021 14:15

Piers Morgan

Foto: VIDA PRESS

Briti meediakuulsus Piers Morgan põhjustas märtsis skandaali, väites, et ei usu sõnagi hertsoginna Meghani pihtimusest Oprah Winfreyle. Telekanal ITV ning Briti meedia järelvalveorgan Ofcom said Morgani asjus rekordilised 58 000 kaebust. Kuid nüüd otsustas Ofcom, et telekanal polnud süüdi ja Morganil on õigus oma arvamusi väljendada.

Meghan rääkis Oprah' intervjuus, et oli esikpoeg Archiet oodates olnud enesetapu äärel. Kuid hertsoginna kunagine sõber ning nüüdne vihavaenlane Morgan prahvatas telesaates „Good Morning Britain“, et ei usu prints Harry naise juttu. „Ma ei usu tema jutust sõnagi. Ma ei usuks Meghanit ka siis, kui ta mulle ilmateadet ette loeks.“ .

Lisaks kümnetele tuhandetele häiritud televaatajatele kaebas Morgani peale ka Sussexi hertsoginna isiklikult. Morgan lahkus skandaali peale „Good Morning Britaini“ saatejuhi kohalt. Kuid nüüd, ligi pool aastat hiljem, otsustas Ofcom, et kaebused on alusetud, vahendab BBC News.

Ofcom ütles, et Morgani arvamuste avaldamise piiramine käiks vastu sõnavabadusele, kuid meedia järelvalveorgan kritiseeris telestaari soovimatust võtta tõsiselt nii tähtsat probleemi nagu enesetapud.

Morgan nimetas Ofcomi otsust sõnavabaduse võiduks ning, nagu ta talle omase terava keelega väljendas, „printsess Pinocchio“ lüüasaamiseks.

Samal teemal

10.03.2021
KARM VÄRK! Ka Meghan Markle kaebas saatejuht Piers Morgani peale
09.03.2021
41 000 KAEBUST! Meghanit materdanud Piers Morgan jättis oma hommikusaatega hüvasti
18.08.2020
Meghani vihavaenlase koju tungisid öösel vargad, mees ise magas magusalt