Inimesed

ÕL VIDEO | Rein Rannap väisas roosiaia pidu õe valmistatud kostüümis: tema tegi tänavu ka presidendi vastuvõtukleidi (2)

Liisa Mugra, Video: Jevgeni Salihhov, 20. august 2021 20:50

„See pole konkreetselt selleks tähtpäevaks tehtud, aga arvasin, et sobib roosiaeda väga hästi. Selline rahvuslik,“ kirjeldab muusik Rein Rannap omanäolist pintsakut, mille ta tähtsa päeva puhul selga tõmbas ja mis juba eemalt pilke püüab.

Rannapi sõnul on vinge pintsaku teinud tema oma õde Mareli Rannap. „Ta on rahvaloomingu asjatundja ja käsitööline. Tema ise mõtles selle välja ja teostas ise,“ ütleb muusik.

Tegelikult valmis pintsak juba suvetuuriks, kus esitati Rannapi tuntud laule. „Ka seal on ju palju rahvuslikku ja isamaalist teemat,“ arvab Rannap.

Muu hulgas teatab Rannap, et tema õde oli ka see, kes tänavu 24. veebruaril Vabariigi aastapäevaks presidendiproua kleidi, õigemini kogu kostüümi välja mõtles, kujundas ja valmistas, kujund. „Ta on seda õppinud ja praegu õpetab ka ise. Paljud tema asjad valmivad näiteks vildist,“ kiidab Rein oma õde.

„Tasuta,“ naerab Rein, et õnneks oli koroonaviiruse puhangu tõttu õel rohkem aega ja oli nõus kleidi nii-öelda niisama tegema.