EI MIDAGI JUHUSLIKKU: Ehkki paljud toonastes protsessides osalenud inimesed on esile tõstnud juhuse faktorit, on Igor Volke kindel, et Eesti iseseisvumises ei olnud midagi juhuslikku, vaid see oli kõrgemalt poolt nõnda seatud. „Inimene peab õppima sõnumeid ja märke lugema. Eriti neid, millega kõnetab meid kõrgem,“ sõnab ta, osutades maavälise toonasele toetusele. „Oma kultuurile tuleb olla truu ja seda armastada. Kuid kõrgemat kultuuri osa ei tule mitte ignoreerida.“Foto: Grete-Elisabeth Lauri
Sirje Presnal 20. august 2021 22:30

80ndate teine pool. Kingissepa (praeguse Kuressaare) bussijaamas väljub naine bussist ja jääb hetkeks seisma. Jaamaesine valgub vähehaaval rahvast tühjaks. Ühtäkki märkab proua kolme väga tõsise moega võõrast meest. Üks neist viipab ta lähemale ja ütleb: „Me ei ole siit. Aga me oleme siin selleks, et riigikorda muuta.“ Nende sõnade peale tuleb päike pilve tagant välja ning niisama järsku kui mehed ilmusid, on nad ka kadunud.

Igor Volke on teateid anomaalsetest nähtustest kogunud 50 aastat. Ufokõver näitab, et kõige innukamalt andis maaväline endast märku just meie iseseisvumisidee kohumise ajal 80ndate lõpus ja 90ndate alguses.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad