Margus Lepa

Foto: Arno Saar
Toimetas Liisa Mugra 16. august 2021 13:07

„Küll ma sellega veel võitlen, üks meist kahest võidab,“ tunnistab näitleja Margus Lepa taskuhäälingus „Võtame vabalt“, et on aastaid võidelnud raske haigusega.

Nimelt on Margust mitu aastat vaevanud kolmiknärvi neuralgia, millega kaasnevad tugevad valusööstud. „Ma ei eputa, kui ütlen, et valude tõttu on mul kaks korda pilt eest ära läinud,“ sõnab mees. Kuigi ta tunnistab, et valudega tuleb lihtsalt õppida elama, on see kohutavalt väsitav.

Näitlejat on neuralgia tõttu ka opereeritud, kui üks arst pikalt analüüsides leidis vea võimaliku põhjuse. „Pärast seda operatsiooni oligi tükk aega hea olla, aga nüüd tuleb kõik see jama jälle tagasi,“ ohkab Margus.

„Arst tunnistas mulle ausalt, et ei tea, miks see haigus mul välja lõi,“ selgitab Margus, et konkreetset tekkepõhjust neuralgiale pole. Võitlusvaimu jagub näitlejal aga küllaga.

Neuralgiad on äkiliselt tekkivad ühe närvi piirkonna valusööstud, mis kestavad sekundeid või minuteid ning esinevad sagedamini kolmiknärvi ning keele-neelu närvi hargnemise alal.