Inimesed

TUNNUSTATUD ETTEVÕTJA – 17AASTASELT! Anita Algus: „Jah, ma olengi edueit! Mõne jaoks on see solvav, aga minu jaoks pigem kompliment.“ 

Laura Saks, 31. august 2021 12:21

TULEVIKU ETTEVÕTJA: Anita Algus tahab maailma muuta just eraettevõtluse kaudu.

Foto: Kollaaž (Anete Nool, Kadri Erlenheim)

„Meie ühiskonnas on ikka veel naisi halvustav suhtumine, kui nad tahavad olla edueided,“ põrutab abiturient Anita Algus (17), viidates karjäärinaise lustakale sünonüümile. Ettevõtlik neiu andis südasuvel unetundide arvelt hoogu oma firmale Konnekt ja suvereporterina kirjutas artikleid Õhtulehte. Ta pääses hiljuti rahvusvahelise alla 20aastate ettevõtjate võistluse finaali, kuhu jõudis vaid kaks noort eesti ettevõtjat.

Anita uusim algatus on mobiilse kaarditasku äppi arendav Konnekt: õpilasfirmast välja kasvanud iduettevõte. Anita ja tema kaaslased tahavad kõik plastikust kaardid panna ühte telefonirakendusse, et neid ei peaks eraldi kaasas kandma. Praegu ongi see testimisel Tartu koolide õpilaspiletitega. Nendega peaks juba oktoobrist saama piiksutada nii ühistranspordis kui ka kooli sööklates ja raamatukogudes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.04.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Tartu poisid arendavad nutikat ukselinki, mis teeb viirustega üks-null: kõik koroonaga seonduv müüb jube hästi!
10.04.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Nutikad noored kuulutavad plastkaartide lõppu: „Laed telefoni äpi ja teed sellega piiks-piiks, kaartidega teed aga krõmps-krõmps.“
04.04.2021
Millistesse Eesti suurfirmadesse saab iga inimene investeerida?
12.06.2018
Põnevad faktid: kes on Transferwise'i looja ja Eesti üks jõukamaid mehi Taavet Hinrikus?