Scarlett Johansson filmis „Black Widow“

Foto: Sipa/Scanpix
Toimetas Katharina Toomemets 30. juuli 2021 13:07

Scarlett Johansson otsustas oma tööandja Disney kohtusse kaevata, sest mõni aeg tagasi kinodesse jõudnud „Must Lesk“ („Black Widow“„ jõudis kinodega samal ajal ka Disney+ voogedastusse ja näitlejanna sai selle võrra kõvasti vähem palka, vahendab People.

36aastane Johanssoni lepingu järgi pidi „Black Widow“ jõudma vaid kinodesse ja tema palk sõltub konkreetselt sellest, kui palju film sisse toob. Näitleja advokaadi sõnul pole saladus, et Disney avaldab filme voogedastuses, et kasvatada oma tellijate arvu ja kergitada aktsiahinda. „Näitlejate, kes vastutavad filmi edukuse eest, lepingutingimuste ignoreerimine rikub nende õigusi. Kindlasti ei jää see viimaseks kohtuasjaks, kus Hollywoodi täht astub Disney vastu ja seisab oma au eest.“

Walt Disney Company esindaja ütleb, et kohtuasjal pole mingit alust ja Johansson on teeninud tänu filmi Disney+-i jõudmisele teeninud isegi 20 miljonit dollarit lisaks. Selle raha on näitleja Disney kinnitusel ka kätte saanud.

„Black Widow“ jõudis kinodesse 9. juulil ja teenis avanädalavahetusel Ameerikas 80 miljonit dollarit ning mujal maailmas 78 miljonit dollarit. Disney+ esilinastus tõi veel 60 miljonit dollarit lisatulu.