Inga Lunge

Foto: Aldo Luud
Anu Saagim 26. juuli 2021 16:23

Nädalavahetusel toimus Haapsalu linnuses enesearengufestival Hea Elu, kus 12 tunni jooksul astus üles 12 esinejat, teiste seas Inga Lunge, Mihkel Raud, Raivo Ilmsalu, Merike Villard, Merit Raju ja Roland Tokko, kes jagasid häid mõtteid ja ideid, kuidas viia oma elu järgmisele tasemele. Inga Lunge esines teemal „minu kirg.“

Inga jaoks on inimesed väga huvitavad ja ka ta ise on enda jaoks päris huvitav. „Me käime küll koolis, aga keegi ei õpeta meid iseennast tundma, justkui see polekski oluline,“ tõdes ta ja lisas, et peame ise hakkama uurima, mis meie sees toimub, et jõuda oma kireni.

„Elukutse on kutsumus. See on miski, mida sa tahad teha. Töö on see, mida sa ei taha teha ja elukutse on see, mida sa tahad teha,“ sõnas Inga. Vahel ütleme „pean,“ vahel „tahan.“ Tahe on see, mis paneb rattad käima. „Tahan“ asjad annavad energiat, „pean“ asjad võtavad energiat. Inga soovitab kõik „pean“ ülesanded oma elust ära kustutada ja teha asju ainult siis, kui neid päriselt teha tahad.

„Uskuge mind, kui teete seda, mida päriselt teha tahate, siis loksub kõik paika,“ oli Inga veendunud. Kui oled mugavustsoonis kinni, siis mõtle, mis on esimene samm, mis sa saad teha.

„Te olete olemas. Teil on see üks elu ja teil on kõik võimalused, et teha kõike, mida te tahate. Miks te ometi ei ela sellist elu, mida te päriselt soovite? Mis siis, kui päris lõpus öeldakse teile, et see siin oligi paradiis ja te võisite elada täpselt sellist elu, nagu ise tahtsite, aga te lihtsalt ei teinud seda?“ jagas ta mõtteainet.

Perekond Lunge koerakutsikas Berni alpi karjakoer Rolls Roys.

Foto: Aldo Luud

Samal teemal

Kommentaarid  (94)

Kaidole 12.53 28. juuli 2021 13:59
Jah, muidugi esineb juhtumeid, kus last kodus ühel või teisel moel ahistatakse. Kuid sama võib juhtuda ka kasuperes või lastekodus. Materiaalsed hüved ei ole kõige tähtsamad, kõige tähtsam on turvalisus. Kindlasti on lastekodus töötajaid, kes oma tööd südamega teevad, kuid nii nagu oma last või lapselast, ei suuda keegi armastada. Seal on laps ikkagi üks paljudest. Jah, ma lähtusin üldisest vaatenurgast, erandeid on alati. Oli huvitav diskuteerida.
Kaido 28. juuli 2021 14:26
Materiaalsed hüved polegi kõige tähtsamad, aga see on vajalik, et elus hakkama saada. On väga palju isekaid inimesi, kes toovad lapsi siia maailma juurde, kuigi ise neid kasvatada ei suuda ega taha, aga käituvad nagu nad oleksid suurimad kangelased, et suurt peret omavad või lapsi kasvatada võtavad. Sellega aga ei teha muud, kuid luuakse laste jaoks ebameeldiv olukord.
kuuekümne ühene leebe küünik 28. juuli 2021 13:03
Kõik läheb mööda...
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS