Inimesed

Andrus Kivirähk Aleksander Eelmaast: kõik teadsid, et tegemist on suure meistriga 

Mondela Urbala, täna 11:54

Andrus Kivirähk

Foto: Tiina Kõrtsini

„Kui ma hakkasin lavastama „Keiserlikku kokka“ ja palusin Sassil Tuglast mängida, siis mitte ainult sellepärast, et Sass oli võrratu näitleja. Pigem hoopis sellepärast, et Tuglast ei saa ainult mängida, Tuglas tuleb lihtsalt olla,“ räägib Andrus Kivirähk, kes Aleksander Eelmaaga koostööd teinud mitmes lavastuses.

„Sassis oli olemas see hädavajalik ning võltsimatu teine plaan - ta oli ise sama auväärne kui tema roll. Kõik pidasid temast lugu. Kõik teadsid, et tegemist on suure meistriga. Aga kui mõne suurmeistri juuresolekul kiputakse krampi tõmbuma ja valitakse hoolega sõnu, siis Sassiga oli lahe ja lõbus. Ta ei muutunud maestroks, ta oli sõber,“ meenutab Kivirähk.

Viimati nägin ma teda „Eesti matuse„ viimasel etendusel Vargamäel.

Viimati kohtusid Aleksander ja Andrus „Eesti matuse“ viimasel etendusel Vargamäel 9. juulil. „Sass nägi välja kuidagi habras, justkui portselanist. Aga mängis mõnuga, täpselt. Millegipärast tuli mulle teda vaadates pähe sõna „kristalliseerunud“. Aastate jooksul oli kõik liigne kadunud, alles oli jäänud vaid Näitleja nagu puhas kristall,“ ütleb lavastaja.

„Kui me Sassiga tänaval kohtusime, ajasime alati lorajuttu, aasisime teineteist, aga nägemiseni jättes tavatses Sass kuidagi murelikult küsida: „Kuule, ega sa mu peale pahane ei ole?“ Ei ole, kallis sõber. Pole kunagi olnud.“

Samal teemal

täna
MÄLESTUSGALERII | Suri näitleja Aleksander Eelmaa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee