Inimesed

Suri muusik ja ansambli Apelsin asutaja Tõnu Aare (25.07.1953–21.07.2021)

AEG PEATUS SIISKI: „See pärand, mis Aare Tõnust järele jääb, on ikkagi puhas kuld.“ 

Katrin Helend-Aaviku, Geidi Raud, 21. juuli 2021 22:30

LAULUD JÄÄVAD: Oma maise tsumadani koos kikilipsu ja kaabuga võis Tõnu Aare ju kiiruga seljakotti selga pannes siia ilma maha jätta. Aga aastakümnete jooksul lauldud viisid võivad kõlada kus iganes – olgu siis maa peal või kuskil mujal, kus viimast laulu ei pea laulma.

Foto: Stanislav Moškov

„Aeg ei peatu, ei, ei...“ kõlavad Ivo Linna kuulsaks lauldud laulusõnad, millele on viisi teinud ansamblist Apelsin tuntud Tõnu Aare. Tema jaoks peatus aeg siin ilmas 21. juulil. Vaid kolm päeva varem laulis ta Tallinna merepeol viimast korda üht oma kuulsaimat laulu „Matkalaul“. Aeg seljakott selga visata ja tsumadan koju maha jätta jõudis tema jaoks kätte ootamatult. Kikilips ja kaap jäävadki ootama...

Ootamatu teade Tõnu surmast võttis sõnatuks ka tema muusikutest sõbrad ja kolleegid. Omal ajal Apelsinis trummide taga istunud Jaan Kirss kohtus alles laupäeval Aarega ja head sõbrad tegid tõsimeeli ühiseid tööplaanegi. Laupäeval oli Aarel koos Apelsiniga lausa kaks esinemist: ta astus lavale nii Tallinnas Eesti suurimal merepeol Sail Tallinn kui ka Valga muuseumi hoovis, kus tähistati 130 aasta möödumist Valga karskusseltsi asutamisest. Viimasel üritusel lõi teises rollis kaasa ka Kirss, kes kuulus Apelsini ridadesse aastatel 1976–1983.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.07.2021
Ivo Linna lahkunud Tõnu Aarele: „Küll me kohtume…“
21.07.2021
Priit Pihlap: „Aare Tõnu oli tohutult töökas multiinstrumentalist!“
21.07.2021
Emil Oja: „Tõnu Aare oli suure hingega muusik.“
21.07.2021
Tõnu Aare endine bändikaaslane Jaan Kirss: laupäeval juttu ajades sain aru, et tema enesetunne hea ei ole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee