Inimesed

VÄRSKE PUHANG FOLGIL: Pärlin hingab Curly Stringsile kuklasse 

Sirje Presnal, 21. juuli 2021 22:30
Sofia-Liis leiab, et nii nagu häid lambaid mahub palju ühte lauta, mahub ka pärimusmuusikaskeenele palju häid muusikuid.Foto: Kerttu Kruusla

Kui pärimusmuusika põhjal otsustada, siis olid meie esiemad-esiisad ikka väga peolembesed, leiab noor pärimusmuusik Sofia-Liis Kose, kes valinud muusikuameti nagu tema isa Lauri Pihlap ja vanaisa Priit Pihlap. „Välismaalastele tutvustame end kui tagasihoidlikke ja kinnisi inimesi, aga tegelikult me sellised ei ole. Meie viiuli- ja lõõtsapalade järgi saab tantsu ja tralli küll. Ja saab ka tööd tehtud.“ Homme algab Viljandis folk, kus pidutsetakse nagu muiste.

Pärast seda kui Zetod on homme, folgi esimesel õhtul publiku kuumaks kütnud, tuleb lavale Pärlin – värske pärimusbänd, keda juba võrreldakse Curly Stringsiga, ja mitte ainult sellepärast, et nemadki on lokkispäised. Nad on ka noored, ilusad ja andekad. Ei tea, kas vanemad kolleegid peaksid end ohustatuna tundma? Eriti kuna Pärlini viiuldaja ja laulja Sofia-Liis Kose kuulub Pihlapite muusikutedünastiasse.
„Ma ei arva, et kui üks juurde tuleb, peab teine taanduma,“ naerab ta, lisades, et pärimusmuusikaskeenel on ühe bändi jaoks veel ruumi küllalt.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee