ENNE JA NÜÜD: Keskmine pilt on tehtud 2019. aastal, äärmised tänavu juulis. „On näha, et mu jalad, keha ja nägu on kosunud,“ ütleb Helen, kes on juurde võtnud 20 kilogrammi. Foto: Kollaaž
Katharina Toomemets 19. juuli 2021 14:23

„Mul on selline ainevahetussündroom, nagu insuliiniresistentsus ja ühtlasi ka pre-diabeet. Kui palju süsivesikuid söön, võib välja kujuneda diabeet. Insuliiniresistentsus tähendab, et minu veres on olnud liiga palju süsivesikuid ehk suhkrut. Kui rakud on insuliiniresistentsed läheb inimene paksuks,“ räägib tõsielustaar Helen Kõpp, kes on lühikese aja jooksul haiguse tõttu 20 kilogrammi juurde võtnud. Ühtlasi on praegusel hetkel tal võimatu lapsi saada.

Helen räägib, et ta pole olnud kunagi selline inimene, kellele meeldiks süsivesiku- või suhkrurikkad toidud. Sünnitusjärgne aeg ja koroonapandeemia panid aga tema tervise allakäigule alguse – Helen ei jälginud enam toitumist ning koroonaajal pandi kinni ka kõik treeningud. „Käisin varem sageli trennis, harrastasin postitantsu, ja see hoidis mu keha korras. Koroonaajal sõin aga seda, mis kätte juhtus. Tänapäeva toiduainetööstus on ju kohutav – toitude sisse pannakse väga palju suhkrut. Kõige selle tõttu hakkas mu keha tasapisi haigeks jääma,“ räägib ta.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon