Inimesed

VIDEO | ÕL CANNES'IS | Riina Sildos „Kupee nr 6“ esilinastusest: rahvas aplodeeris 15 minutit järjest! (1)

Katharina Toomemets | Video: Erlend Štaub, Cannes, 12. juuli 2021 13:54

„Punasel vaibal kõndimise tunne oli nagu kõnniks pilvedes. Cannes on autorikino absoluutne tipp. Ma ei suuda rõõmu sõnadesse panna, aga see oli suurepärane!“ õhkab esimese Eesti osalusel valminud filmina Cannes’i filmifestivakli põhiprogrammi pääsenud linateose „Kupee nr 6“ produtsent Riina Sildos, kes koos teiste filmitegijatega laupäeval Cannes’i punasel vaibal sammus ja esilinastusel osales.

Sildose sõnul võeti film esilinastusel väga hästi vastu. „Reaktsioon saalis oli täiesti uskumatult ja enneolematult soe. Esimesest momendist, kui me filmimeeskonnaga saali astusime, inimesed plaksutasid, huilgasid ja rõõmustasid. Juho (režissöör Juho Kuosmanen – toim.) filmid on ju Cannes’is tuntud – tema esimene lühifilm „The Painting Sellers“ võitis 2010. aastal siin auhinna, järgmine film võitis auhinna aga kõrvalprogrammis,“ räägib Sildos. „Need inimesed, kes filme ja autorikino hästi tunnevad, ootasid juba pikalt tema järgmist filmi,“ ütleb Sildos, et eeldused heaks vastuvõtuks olid olemas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.07.2021
GALERII | ÕL CANNES'IS | LÕPUKS! Eesti kaastoodetud film võistleb peaauhinna nimel: vaata, kes kodumaistest nimedest esilinastust väisasid
09.07.2021
„KUPEE NR 6“ KÕIGE RAJUM VÕTTEPÄEV: lumemöllus ei näinud keegi, mida üles võetakse
07.07.2021
„See kõik on väga liigutav. Kinomaailm tuleb uuesti kokku.“
03.06.2021
SUUR SAAVUTUS! Eesti osalusel valminud mängufilm pääses Cannes’i filmifestivali põhivõistlusele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee