Inimesed

GALERII | ÕL CANNES'IS | „Kupee nr 6“ staarid hullasid kaamerate ees: teineteist tõsteti võidu sülle 

Liisa Mugra, 11. juuli 2021 18:49
74. Cannes'i filmifestival, "Kupee nr.6" fotosessioon.. Näitlejad Yuriy Borisov, Seidi HaarlaFoto: Erlend Štaub

Cannes'i filmifestivalil esilinastus 10. juulil Soome-Eesti-Venemaa-Saksamaa koostööfilm „Kupee nr 6“ („Hytti nro 6“), mille režissöör on Juho Kuosmanen ja stsenaristid Livia Ulman ning Andris Feldmanis. 

Festivalil astusid staarid kaamerate ette, et uut linateost maailmale tutvustada. Meeleolu oli sedavõrd ülev, et näitlejad Yuriy Borisov ja Seidi Haarla haarasid teineteist lausa kordamööda sülle.

„Kupee nr 6“ tegevus toimub 1990ndatel aastatel, mil noor soomlanna läheb rongireisile Jäämere-äärsesse sadamalinna Murmanskisse, et põgeneda keerulise armusuhte eest Moskvas. Pikal rongireisil on ta sunnitud jagama kupeed tahumatu vene kaevuriga. Ootamatu kohtumine sunnib kupee number kuus asukaid seisma silmitsi oma üksindusega ja igatsusega inimliku läheduse järele.

Eesti poolt on meeskonnas lisaks stsenaristidele ja kaasprodutsendile veel kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Liina Pihel, režissööri 1. assistent Ralf Siig, režissööri 2. assistent Maria Kljukina ja Eesti tegevprodutsent Anneli Savitski.

Fotosessioonil tutvustati ka mitut teist filmi. Vaata galeriist, milline meeleolu kaamerate ees valitses!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee