Müstika

25. juuni 2021 oli maailma ufoloogia tähtdaatum – Pentagon avalikustas Ameerika Ühendriikide luure koondraporti tundmatute lendavate objektide ning nendega seotud julgeolekuohu kohta.

Ufouurija Igor Volke lisab raportile enda kommentaari.

IGOR VOLKE X-TOIMIKUD | NAD ONGI PÄRISELT OLEMAS? Pentagoni raport pöörab tulnukate teemale täiesti uue lehekülje 

Sirje Presnal, 6. juuli 2021 06:25
Foto: Erki Pärnaku

Üheksaleheküljeline raport, mis avalikkuse ette jõudis, valmistas uforahvale ilmselt mõõduka pettumuse. Aruandes tõdetakse, et ufode olemasolu on võimalik, kuid piisavalt tõendamata. Õhus märgatud objektid võivad olla näiteks õhupallid, linnud, USA enda salatehnoloogia või Hiina droonid. Raporti juurde kuulub salastatud osa, mis kirjeldab 144 tuvastamata õhunähtusega seotud juhtumit.

Ufoloog Igor Volke aga märgib, et dokument eeldab ridade vahelt lugemise oskust. „Ufoteemaga seonduvalt on informeeritum pool aastakümneid kasutanud denial and deception (ehk eitamise ning hämamise) meetodit. Kõnealune protokoll ei ole erand.” Volke lisab siiski, et teemasse suhtumise osas on toimunud märkimisväärsed muutused – kui enne peeti ufohuvi kiiksuga inimeste lõbuks, mille üle sai üleolevalt kulmu kergitada, siis äsja ilmunud raport seab eesmärgi liikuda anekdootlikelt vaatlustelt standardiseeritud ja teaduslike andmete kogumisele. Samuti rõhutab protokoll ufoteema destigmatiseerimise tähtsust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.08.2021
„IGOR VOLKE X-TOIMIKUD” | Aura ei ole esoteerikute luul, vaid täiesti eksisteeriv nähtus
20.07.2021
„IGOR VOLKE X-TOIMIKUD“ | Glehni pargi energiaväljad – ühe koha peal tõused õhku, teises kohas saad nagu haamriga pähe
29.06.2021
IGOR VOLKE X-TOIMIKUD | Harvardi tippteadlane: Oumamua oli ilmselt tulnukatsivilisatsiooni lennuriist
22.06.2021
„IGOR VOLKE X-TOIMIKUD“ | Õpetaja Arne Hiob selgitab piiblilugusid läbi ufoloogiaprisma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee