Inimesed

Vaenutsevad printsid avasid oma ema Diana mälestussamba 

Triin Tael, 2. juuli 2021 22:30
SIUH JA VALMIS: Diana mälestussamba avamine toimus pereringis ja kiirelt. Prints William ja prints Harry eemaldasid skulptuurigrupilt katte, poseerisid põgusalt fotograafidele ning sellega oli tseremoonia läbi.Foto: AFP/Scanpix

Prints William ja prints Harry jätsid oma erimeelsused neljapäeval tunnikeseks seljataha, astudes üheskoos avalikkuse ette, et avada oma ema Diana 60. sünniaastapäeval tema mälestussammas. Tseremoonia oli põgus ja kõnedeta ning seal ei osalenud ei printside isa Charles ega kuninganna.

Printsid olid tellinud ema ausamba juba 2017. aastal, kui täitus 20 aastat tema traagilisest surmast. Kuid Daily Maili andmeil venis selle avamine nii kaua peamiselt Williami ja Harry tülikeeramise tõttu. Vennad pole juba poolteist aastat suhelnud, väidetavalt on põhjuseks Harry abikaasa Meghan. Viimati vahetati avalikkuse ees paar sõna aprillis, kui Harry naasis Californiast sünnimaale oma vanaisa Philipi matustele. Nüüd aga matsid Briti troonipärija Charlesi pojad erimeelsused korraks maha, et oma emale Dianale austust avaldada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.07.2021
MEHELIK NÄGU, JÄIK POOS: südamete printsessi ja stiili-ikooni Diana skulptuur on kunstikriitiku sõnul hingetu jaburusehunnik!
02.07.2021
MÄLUMÄNG | 10 küsimust printsess Dianast
01.07.2021
SÕJAKIRVES MAETUD? Printsid Harry ja William avasid ema Diana mälestussamba naerulsui
30.06.2021
„Diana viimased sõnad olid: „Oh Jumal, mis juhtus?!““