Inimesed

Laupäeval 40 aastat tagasi jõudis kinodesse esimene Indiana Jonesi film „Kadunud laeka jälil“

Viltkaabuga Indiana Jones seikleb veel raugaeaski 

Triin Tael, 11. juuni 2021 20:11
MAAILMA KALLEIM KAABU: Viltkaabu, mida Harrison Ford kandis filmis „Indiana Jones kadunud laeka jälil“, müüdi 2018. aastal rekordhinnaga – enam kui 520 000 dollari eest. Filmi kostüümikunstniku Deborah Nadoolmani disainitud ja firmas Herbert Johnson Hat Company valminud kaabut tuli enne võtteid tolmu ja klooriga töödelda, et see omandaks elunäinud välimuse.Foto: Vida Press

Kes kujutaks seikleva arheoloogi Indiana Jonesina ette kedagi teist peale Harrison Fordi? Ei keegi. Ford on ka ise kinnitanud, et tal pole mantli- või õigemini kaabupärijat. „Kas te siis aru ei saa? Mina olen Indiana Jones. Kui mina olen läinud, on tema ka läinud. Lihtne.“ Sel nädalal algasid Inglismaal kuuldavasti viienda ja viimase Indiana Jonesi filmi võtted. Harrison Fordil on nüüd turjal 78 aastat ning ta võiks kehastada vagurat rauka, kuid vanameistri jaks ei rauge. Režissööriohjad on haaranud James Mangold („Logan“, „Le Mans '66“), kuid Spielberg on endiselt tegev produtsendina.

Sensatsiooniliselt edukale saagale aluse pannud „Indiana Jones kadunud laeka jälil“ oli 1981. aastal USAs konkurentsitult edukaim film, kuid ideest esilinastuseni oli kulunud pikki aastaid. George Lucasele tuli mõte teha oma lapsepõlvelemmikutest, 1930.–1940. aastate seiklusfilmisarjadest inspireeritud linateos juba 1973. aastal. Peategelaseks pidi saama Indiana Smithiks kutsutav arheoloog – eesnimi oli pärit Lucase kelgukoeralt, kes inspireeris kineasti ka „Tähesõdade“ Chewbacca tegelaskuju loomisel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.06.2021
Kas Indiana Jones oli pedofiil?!