Inimesed

Oscari-roll tõstis pinnale Anthony Hopkinsi olematud suhted ainsa lapsega 

Triin Tael, 10. juuni 2021 22:30
TÕRJUB TÜTRE ABIKÄTT: Hopkins kehastab Florian Zelleri „Isas“ eakat londonlast, kes ei mõista, miks tütar (Olivia Colman) talle hooldajat palgata tahab. Kuid eaka mehe on oma küüsi haaranud Alzheimeri tõbi. Foto: Vida Press

Anthony Hopkins (83) tõusis tänavusel Oscarite jagamisel ootamatuks rekordvõitjaks, pälvides nimiosaga Florian Zelleri draamas „Isa“ parima meespeaosatäitja auhinna. Alzheimeri tõve küüsis heitleva mehe roll on Hopkinsi jaoks mõrkjasmagus: oma ainsa lapsega pole ta mitukümmend aastat suhelnud. 

Eesti lavadelgi edukalt mängitud prantsuse näitekirjaniku Florian Zelleri debüütfilm „Isa“ põhineb tema enese näidendil. Koos kaasstsenarist Christopher Hamptoniga pälvis Zeller parima mugandatud käsikirja auhinna. Sir Anthonyt nimetab prantslane parimaks elusolevaks näitlejaks. Hopkins kehastab 80aastast londonlast – kes samuti kannab nime Anthony –, kes trotslikult loobub tütar Anne'i (Olivia Colman) palgatud hooldajatest. Ent vana mehe mäluhaigus aina süveneb ning mõjutab tema identiteeti ja suhteid. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.04.2021
Oscaritel triumfeeris „Nomaadimaa“, Anthony Hopkins püstitas rekordi
12.04.2021
83aastane Anthony Hopkins püstitas Briti filmiauhindade rekordi
03.06.2018
Anthony Hopkins kaitseb oma ainsa lapse aadressil lausutud külmi sõnu
23.05.2018
JULM: Anthony Hopkins ei taha oma ainsast lapsest kuuldagi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee