Inimesed

Õukond: Harry ja Meghan ei küsinud tütrele nime pannes kuningannalt luba (23)

Toimetas Triin Tael, 9. juuni 2021 09:42

Elizabeth II, prints Harry ja hertsoginna Meghan 2018. aasta juunis.

Foto: AFP/Scanpix

Prints Harry ja hertsoginna Meghani vastsündinud tütre nimi Lilibet on paljudel brittidel harja punaseks ajanud - see on Elizabeth II hellitusnimi, millega pole tohtinud teda kutsuda isegi lihane poeg prints Charles. Käisid jutud, et kuninganna andis nime panekuks oma õnnistuse - kuid nüüd väidab Daily Mail, et see pole tõsi.

Sussexi hertsogipaar teatas pühapäeval, et reedel oli ilmale tulnud nende tütar, kes sai nimeks Lilibet Diana ehk Lili. Harryle ja Meghanile lähedal seisev allikas kinnitas BBC-le, et Harry oli enne tütre sündi kuningannast vanaemaga rääkinud. „Kindlasti mainis ta ka seda nime.“

Kuid Daily Maili allikate andmeil polnud monarhil aimugi, et pojapoeg paneb tütrele - kuninganna üheteistkümnendale lapselapsele - tema hellitusnime Lilibet. Lilibetiks hakkasid ema-isa väikest printsess Elizabethi kutsuma seetõttu, et ta ei osanud oma pärisnime välja hääldada. Ka kadunud prints Philip kutsus oma naist hellitavalt Lilibetiks.

Sussexite ja Buckinghami palee sassis suhetele paistab viitavat ka see, et kuninglik pere õnnitles Harryt ja Meghanit alles poolteist tundi pärast beebiuudise avalikustamist.

Samal teemal

08.05.2021
„MILLINE HÄBEMATUS!“ Harry ja Meghani tütre nimi ajas britid raevu
08.05.2021
Sussexi hertsogipaari tütre nimel on üllatav seos Meghani emaga
07.05.2021
Meghani isa Thomas Markle võtab tütretütre sünni puhul sõna
07.05.2021
Kuninglik pere õnnitleb Harryt ja Meghanit tütre sünni puhul