Üritused

Olavi Pihlamägi: „Minu suurim rõõm on see, et Malta ei võitnud.“ (113)

Aigi Viira, 23. mai 2021 10:28

Olavi Pihlamägi

Foto: Arno Saar

„Arvasin, et itaallaste Måneskin võib võita, aga et ta nii suurelt võitis, oli muidugi üllatus,“ möönab Eurovisioni ekspert Olavi Pihlamägi.

„Itaalia ei olnud minu lemmik ja ma ei tea, mida Euroopa selles loos leidis. See, et Prantsusmaa ja Šveits said ohtralt punkte, oli muidugi tore, aga minu suurim rõõm on see, et Malta ei võitnud. Malta puhul ütlen, et sisu ja pakend selles operatsioonis, mille nimi on Eurovision, peavad üksteisele vastama. Kui sa hästi laulad, pead sa välja nägema korrektne ja sellepärast on mul hea meel, et Malta jäi sinna, kuhu ta jäi.“

Pihlamäe hinnangul oli kaks aastat tehtud saade, sekka ka hääletusvoor väga põnevalt üles ehitatud: „Mulle väga meeldis, et hollandlaste saatejuht võttis Eurovisoni kunagised võitjad autosse ja laulis nendega. See oli nii hingesoojendav – hollandlased tegid väga-väga hea töö. Millegipärast arvan ma, et uus peaprodutsent Martin Österdahl on seda mõjutanud – kõik üleliigne vaht on maha võetud. Punktilugejad ütlesid ühe lause ja kohe tulemusi. Saateaeg läks lõhki küll, aga mitte meeletult.”

Uue peaprodutsendi asjalikkus oli Pihlamäe sõnul tunnetatav: „Kui me veel koristaks ära neljast saatejuhist kaks, saaks saate väga hästi läbi viia.”

Samal teemal

23.05.2021
TÄNAVAMUUSIKUTEST EUROVISIONI VÕITJATEKS! Ansambel Måneskin: vedasime võidu peale kihla ja laulja peab nüüd jõkke hüppama!
23.05.2021
FOTOD JA VIDEO | Eurovisioni nullimees James Newman tähistas viimast kohta õllega
23.05.2021
Juhan Paadam Itaalia Eurovisioni-võidust: „Rock’il on Eurovisionil oma koht ja see sai jälle tõestatud.“
23.05.2021
GALERII | Itaalia ajakirjanikud langesid Eurovisioni võidust kuuldes pressikeskuses üksteisele nuttes kaela