Inimesed

VÕITJAD TEADA! Parima õpilasfirma tiitliga kroonitud noorte nutilahendus muudab kettagolfimängijate elu lilleks (2)

Toimetas Geidi Raud, 21. mai 2021 16:15
Foto: Kuvatõmmis/spotterpood.weeblysite.com

Täna kuulutati välja 2021. aasta parimad õpilasfirmad. Esikohale tuli õpilasfirma Spotter, kuhu kuulub neli noorhärrat, kes mõtlesid välja kettagolfi ketta jälitusseadme.

Spotteri seadeldis aitab ketta kiiremini üles leida nii hääle kui ka GPSi abil. Firmasse kuulub kolm Tallinna 21. kooli gümnasisti ja üks Kadrioru Saksa gümnaasiumi õpilane.

Teisele kohale tuli Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilasfirma Luffa, mis teeb minimalistlikke ja loodussõbralikke keha- ja nõudepesutooteid. Käsnkõrvitsast ja linavildist tehtud svammid lagunevad kompostis 30 päeva jooksul. 

Kolmandaks jäi võistlusel Tartu Jaan Poska gümnaasiumi õpilasfirma UltraLink, mis planeerib hakata tootma kvartsklaasist liikumisanduriga ukselinke, millesse ehitatud UV-diood suudab hävitada baktereid ja viiruseid.

Rahva lemmikuks osutus loodusest üles korjatud prügist käsitööehteid meisterdav tüdrukuteseltskond Ehe Kild Gustav Adolfi gümnaasiumist.

Samal teemal

30.05.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Prügiehtekunstnikud: kui kallim kulda kingiks, siis hurjutaks, aga ära ei viskaks
22.04.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Tartu poisid arendavad nutikat ukselinki, mis teeb viirustega üks-null: kõik koroonaga seonduv müüb jube hästi!