Inimesed

Kitarrilegendi koletu kogemus koroonavaktsiiniga: „Kartsin, et ma ei mängi enam iial!“ (12)

Toimetas Triin Tael, 18. mai 2021 16:26

Eric Clapton 2010. aastal.

Foto: AFP/Scanpix

Legendaarne briti kitarrist ja laulja Eric Clapton koroonavaktsiinile kiidulaulu ei laula. Kaugel sellest. 76aastane muusik kirjeldab kaitsepookimise katastroofilisi kõrvalnähte. "Käed-jalad olid kas kangestunud, tuimad või põlesid ning kaks nädalat täiesti kasutud. Kartsin, et ma ei mängi enam iial.“

Rokilegend kirjeldas oma katsumusi AstraZeneca vaktsiiniga kirjas arhitektile ja lockdown'i-vastasele Robin Monotti Graziadeile, kes jagas kirjavahetust Claptoni loal üldsusega.

Samal teemal

Esimese AstraZeneca süsti sai Clapton veebruaris. „Kohemaid tekkisid ägedad reaktsioonid, mis kestsid kümme päeva,“ vahendab New York Post muusiku kirja. Viimaks kõrvalnähud taandusid. Claptonile öeldi, et järgmise süsti saab ta 12 nädala pärast. Ent kui Ericule kuus nädalat hiljem teist süsti pakuti, võttis ta selle vastu. Kuid keha reageeris tormiliselt. "Käed-jalad olid kas kangestunud, tuimad või põlesid ning kaks nädalast täiesti kasutud. Kartsin, et ma ei mängi enam iial.“

Mullu avaldas Clapton koos teise rokilegendi Van Morrisoniga bluusrokipala „Stand and Deliver“, milles tõstis mässu maskikandmiskohustuse vastu. „Kas tahad olla vaba mees või tahad olla ori?“ nõudsid toona 75aastased muusikud, kes oma vanuse tõttu on 220 korda suuremas kooronasurmaohus kui 18-29aastased, nagu märkis Vanity Fair.

Clapton lisab, et poleks pidanud laskma end süstida, kuna ta kannatab polüneuropaatia all. „Aga propaganda ütles, et see vaktsiin on kõigile ohutu.“ Veebikülje inimene.ee teatel on polüneuropaatia puhul tegu perifeersete ehk kehatüve suhtes „kaugemate“ närvide kahjustusega, mis võib tekkida paljudel erinevatel põhjustel. Närvide kahjustuse tagajärjel väheneb vastavates kehapiirkondades tundlikkus ja halveneb lihasfunktsioon, esimesena kahjustuvad polüneuropaatia puhul reeglina labajalad, haiguse süvenedes tekivad ulatuslikumad kahjustused. Eric Clapton on varem rääkinud, et tõve tõttu liiguvad tema käed hädavaevu.

Clapton ütles Robin Monotti Graziadeile, et ei suuda enam vaikida. Lisaks kiitis ta kirjas inimesi, keda ta nimetas kangelasteks - näiteks lockdown'i-vastast Briti poliitikut Desmond Swayne'i ning Youtube'i Covidi-vandenõuteoreetikuid.


REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee